Meltem Demirörs’den Volatilite Açıklaması

coinshares csosu meltem demirorsden volatilite aciklamasi

Kripto para piyasası son bir haftadır oldukça kötü günler yaşıyor. Fakat CoinShares’in CSO’su Meltem Demirörs, bu volatilitenin fırsatın bir parçası olduğunu düşünüyor. Ek olarak Demirörs, fiyatlardaki ani hareketlerin yatırımcılar tarafından bir fırsat olarak görülmesi gerektiğini belirtiyor.

CoinShares’in Baş Strateji Sorumlusu Meltem Demirors, CNBC ile yaptığı röportajda, yatırımcılara kripto para varlıklarının fiyatlarındaki ani düşüşün normal olduğu ve panik için bir neden olmadığı söyledi.

coinshares csosu meltem demirorsden volatilite aciklamasi.jpeg

Meltem Demirörs, Volatilite’nin Normal Olduğu Görüşünde

Küresel kripto para piyasa değeri, yaklaşık 3 trilyon dolardan 2,5 trilyon dolara kadar düşmüş durumda. Durum böyle olunca birçok yatırımcı bu denli değişken fiyatlarda kendisini güvende hissedemeyebiliyor. Demirörs, ise yüzde 10’luk bir düzeltmenin, Kasım ayının başından bu yana kripto piyasalarının yaşadığı gibi bir fiyat rallisinden önce gayet normal olduğu görüşünde.

Meltem Demirörs, konuyla alakalı yaptığı değerlendirmede şu noktalara değindi:

“Volatilite, fırsatın bir parçasıdı. Piyasalar gerçekten güçlü bir seyir izledi. Yıl sonuna doğru şirketlerin kâr ettiğini görüyoruz. Rakam her zaman doğrudan yükselmez ve kripto para birimlerinde, insanlar masadan parayı alıp bir sonraki uçuşa hazırlanırken zaman zaman yüzde 10 – 15 oranında düzeltmeler görmek normaldir.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 698.454,23 TL 4,27%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.746,67 TL 6,26%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.027,73 TL 7,14%
tether
Tether (USDT) 13,68 TL 0,75%
solana
Solana (SOL) 2.744,10 TL 7,21%
cardano
Cardano (ADA) 19,73 TL 8,11%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,68 TL 0,28%
xrp
XRP (XRP) 11,38 TL 6,18%
polkadot
Polkadot (DOT) 391,35 TL 7,04%
terra-luna
Terra (LUNA) 946,72 TL 7,86%
Bağlantıyı kopyala