bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,648.05 1.32%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,406.19 0.37%
bnb
BNB (BNB) $ 567.89 0.73%
solana
Solana (SOL) $ 156.48 0.48%
xrp
XRP (XRP) $ 0.569599 7.68%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.42515 3.85%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.119053 2.94%

Coinbase ve diğer kripto para borsaları XRP’yi yeniden kucakladı

coinbase ve diger kripto para borsalari xrpyi yeniden kucakladi

Amerika Birleşik Devletleri federal mahkemesinin gün içindeki XRP kararı sonrasında kripto para borsaları XRP’yi yeniden kucaklamaya başladı. Coinbase başta olmak üzere önde gelen kripto para borsaları yeniden XRP’yi listelemeye başladı.

Kripto Borsaları, Mahkeme Kararı Sonrasında XRP’yi Platformlarında Yeniden Listeliyor

Kripto para borsaları, Ripple’ın tokenı olan XRP’yi platformlarında yeniden listelemeye başlıyor. Bu, Amerika Birleşik Devletleri federal mahkemesinin Perşembe günkü kararı sonucunda gerçekleşiyor çünkü mahkeme, token satışlarının yatırım sözleşmeleri oluşturmadığına hükmetti.

Bir diğer büyük kripto para borsası olan Gemini cephesinde de benzer bir hazırlık yapılıyor. Konu hakkında açıklama yapan Gemini şu ifadeleri kullandı:

Gemini, XRP’nin spot ve türev ticaret için listelenmesini değerlendiriyor, çünkü bugünkü karara göre XRP’nin borsa satışı bir menkul kıymet oluşturmuyor.

Son olarak, Bitstamp XRP’yi kendi platformunda yeniden listeleyeceğini belirtti. Borsa, “Bugünkü mahkeme kararı ışığında, ABD’deki XRP ticaretine hemen geçerli olmak üzere yeniden başlıyoruz” dedi. Ripple’ın azınlık hissesinin olduğu Bitstamp konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Bitstamp, XRP’yi listeye alan ilk borsalardan biriydi ve varlık için küresel bir likidite lideriyiz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala