Coinbase Cloud ve Figment, Yeni Bir Stake Hizmeti Sunacak

Coinbase Cloud ve Figment Yeni Bir Stake Hizmeti Sunacak

Kripto sektörü tüm hızıyla gelişmeye devam ederken bir adım da Coinbase Cloud ve Figment’ten geldi. Öyle ki Coinbase ve kripto staking firması Figment, kurumsal yatırımcılara yönelik yeni bir likit staking protokolünün geliştirilmesi için güçlerini birleştirecek.

Coinbase Cloud ve Figment, Yeni Bir Stake Hizmeti Sunacak

Coinbase Cloud ve Figment Yani Stake Ürünü İçin İş Birliği Yapacak

Kripto dünyasında staking işlemleri son dönemde oldukça popüler bir hâle gelmiş durumda. Yatırımlarını uzun vadeli tutan yatırımcılar, bu varlıklarını beklemede tutarken aynı zamanda kazanç da elde etmek için bu tarz yatırımlar yapıyor. Diğer taraftan son dönemde çıkan ve APR oranı oldukça yüksek projeler de dikkat çekiyor. Ancak projelerin güvenliği konusunda çekinceler olabiliyor. Bu yüzden Coinbase Cloud ve Figment, Alluvial protokolü ile kurumsal yatırımcıların da staking hizmetlerinden yararlanabilmesini amaçlıyor.

Konu hakkında konuşan Figment‘te Stake Ürünleri Eski Başkanı Matt Leisinger şu ifadelere yer verdi:

“Alanın ihtiyaç duyduğu şey, işletmelerin ve kurumların, uyumluluk gereksinimleriyle uyumlu kalırken şekillendirilebilir likiditeden yararlanma fırsatıdır. Uyumluluğu anlayan ve KYC / AML kontrollerini yürüten güvenilir entegratörlerle çalışarak, Alluvial, kurumların varlıklarını riske atmasını kolaylaştıran protokole sorunsuz rampalar oluşturabilecek” 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
322.806,26 TL 2,15%
ethereumETH/TRY
17.732,82 TL 4,35%
tetherUSDT/TRY
16,69 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
16,71 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
3.623,83 TL 2,54%
binance-usdBUSD/TRY
16,72 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
5,25 TL 2,92%
cardanoADA/TRY
7,51 TL 1,26%
solanaSOL/TRY
553,06 TL 3,83%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 3,26%
Bağlantıyı kopyala