bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,952.21 0.87%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,511.28 0.42%
bnb
BNB (BNB) $ 601.02 0.57%
solana
Solana (SOL) $ 183.01 5.30%
xrp
XRP (XRP) $ 0.597522 0.42%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.435244 0.60%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.142205 5.67%

Coinbase, ABD Hükümeti ile Milyon Dolarlık Anlaşma Yaptı

coinbase abd hukumeti ile milyon dolarlik anlasma yapti

Coinbase ile ABD İç Güvenlik Bakanlığı arasında bir anlaşma yapıldığı açıklandı. Söz konusu anlaşmayla birlikte ABD hükümeti, Amerikan vatandaşlarının verilerini analiz etmek için borsanın hizmetlerini kullanacak.

Anlaşma için ödeme İç Güvenlik Bakanlığı’nın Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza Ofisi’nden yapıldı. bu ofis, sınır ötesi suçlar ve yasadışı göçler ile mücadele ediyor.

Coinbase ve ABD Hükümeti 1,36 Milyon Dolara El Sıkıştı

Yayınlanan resmi belgeye göre, Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza Ofisi, Coinbase Analytics yazılımını kullanmak için şirkete 1,36 milyon dolar lisans ücreti ödedi. Bu arada Coinbase ile ABD hükümetinin uzun bir iş birliği geçmişi olduğunu da belirtelim.

coinbase abd hukumeti ile milyon dolarlik anlasma yapti 2

Yayınlanan belgede, Coinbase tarafından hangi bilgilerin analiz edileceği ve paylaşılacağına dair bir bilgi yer almıyor.

Şirket daha önce de Coinbase Analytics araçlarını lisanslamak için ABD Gizli Servisi ile bir anlaşma imzalamıştı. Bu sözleşme Mayıs 2024’e kadar devam ediyor. 183 bin 750 dolarlık bu sözleşme ile Gizli Servis de blockchain araçlarını kullanabiliyor.

Ayrıca şirketin analitik araçlarını kullanmak isteyenler arasında ABD Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi (DEA) ve Gelir İdaresi (IRS) de yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala