bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 59,654.98 3.05%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,196.34 2.08%
bnb
BNB (BNB) $ 534.99 0.25%
solana
Solana (SOL) $ 143.22 3.03%
xrp
XRP (XRP) $ 0.526623 10.60%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.440009 6.55%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.112518 4.59%

Coinbase, 1.5 Milyar Dolarlık Tahvil Teklifini Açıkladı

coinbase 1 5 milyar dolarlik tahvil teklifini acikladi

Kısa süre önce SEC tarafından tehdit edildiği iddia edilen Coinbase, bu kez tahvil teklifi ile gündeme geldi. Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase, resmi olarak bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre şirket, 1.5 milyar dolarlık tahvil satışı gerçekleştirecek.

Coinbase Tahvil Satışı Gerçekleştirecek

Coinbase konuyla ilgili bir basın bülteni yayınladı. Şirket, ürün geliştirme ve satın alımları içeren genel amaçları finanse etmek için 1.5 milyar dolarlık tahvil satışı yapacak. Söz konusu borçlar, 2028 ve 2031 yıllarında ödenecek.

Nasdaq’ta listelenen kripto para borsası, bu satış sayesinde kurumsal hedeflerini daha da büyütecek.

coinbase 1 5 milyar dolarlik tahvil teklifini acikladi 2

Yaşanacak sermaye artışının, şirketin bilançosunu düşük maliyetli sermayeyle desteklemek için bir fırsat olduğu söyleniyor.

Satış, özel teklif yoluyla gerçekleştirilecek. Bu yüzden faiz oranı ve diğer şartlara dair bir açıklama şimdilik bulunmuyor.

Hatırlayacağınız gibi geçen hafta, Coinbase CEO’su Brain Armstrong, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), şirketi kendi kripto kredi programı nedeniyle dava etmekle tehdit ettiğini söylemişti. Konuyla ilgili daha detaylı bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala