bitcoinBTC/TRY
1.270.318,02 TL 1,64%
ethereumETH/TRY
68.316,40 TL 0,35%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.981,34 TL 3,06%
xrpXRP/TRY
19,75 TL 5,81%
solanaSOL/TRY
2.193,57 TL 5,68%
usd-coinUSDC/TRY
28,93 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
68.295,87 TL 0,40%
cardanoADA/TRY
17,97 TL 25,71%
dogecoinDOGE/TRY
2,97 TL 5,62%

Paylaş

Clover Finance (CLV) Nedir?

CLV

Clover Finance (CLV), blockchain’de yaşanan tıkanıklıklara çözümler sunan bir Ethereum blockchain işletim sistemidir.

Clover Finance (CLV) Nedir?

Clover Finance (CLV), 2020 Mayıs ayında, Burak Keçeli, Norelle Ng ve Viven Kirby tarafından oluşturulmuştur. Temmuz 2021’de hizmete açılmıştır. Clover Finance (CLV) projesinin yerel token’ı CLV Coin’dir.

Clover Finance (CLV), Ethereum blockchain’inde işletim sistemi olarak tanımlanmaktadır. Blockchain işletim sistemi olan Clover Finance (CLV), substrate tabanlı uygulamalar için tek bir noktadan, kullanımı kolay bir blok zinciri altyapısı ve Ethereum sanal makinesi (EVM) uyumludur. CLV Chain ise EVM uyumlu ve zincirler arası birlikte çalışabilir, Substrat tabanlı özel bir katman-1 zinciridir. CLV ise Clover Finance’in utility token’ıdır.

Temelde Ethereum blockchain işletim sistemi olan Clover Finance, dört katmandan oluşmaktadır. Depolama, sözleşme, DeFi protokol ve eApp olarak bu katmanlar farklı başlıklar altında tanımlanmaktadır.

Clover Finance (CLV) projesinin teknik makalesinde yer verilen detaylara göre, tüm bu hizmetler ve işlem seçenekleri ile birçok mevcut soruna çözümler üretilmek istenmektedir. Clover Finance (CLV), Ethereum ve Polkadot ağlarında sık rastlanan birlikte çalışabilirlik ve ölçeklenebilirlik problemlerini çözmeyi hedeflemektedir. Bu sayede ağdaki gas ücretlerinin düşürülmesi hedeflenmektedir.

Clover Finance (CLV) Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

CLV Token (CLV) projesi ile sağlanan birçok çözüm önerisi projenin avantajlı yanlarını oluşturmaktadır. Bu avantajların yanı sıra diğer pek çok projede olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Projenin güçlü ve zayıf yönlerini doğru şekilde değerlendirerek işlem yapılması önemlidir.

Clover Finance (CLV) avantajlarını sıralayacak olursak;

  • EVM uyumluluğuna sahiptir.
  • Kolay erişilebilirdir.
  • Kullanıcılarına, merkezi bir otoritenin katılımı olmadan taraflar arasında bilgi, veri veya varlık alışverişi (Peer – to Peer trade) olanağı sunar.
  • Düşük gas ücretlerine sahiptir.

CLV Finance (CLV) dezavantajlarından bazıları ise;

  • Belirsizliklerin yüksek olduğu piyasalarda işlem görür.
  • Sert fiyat dalgalanmaları yaşayabilir.
  • Teknik açıdan bazı sorunlarla karşılaşması ve güvenlik açıklarının oluşması mümkündür.
cloverfinance

Clover Finance (CLV) Yorum

Clover Finance (CLV), blokzincirler arasında çalışan dApp’ler oluşturmak için zemin sağlamaktadır. Ayrıca, Clover Finance (CLV), kullanıcılar için DeFi kullanımını da kolaylaştırmıştır. Clover Finance (CLV) Token, zincirler arası kullanılabilir. Bunun sebebi, iki yönlü köprüsü, EVM ve Polkadot tabanlı Clover adreslerinin birlikte çalışmasına izin vermesidir.

Zincirler arası kullanım ile özellikle Clover uygulaması ve cüzdanı, birden fazla DApp’te kullanıcının hesaplarından bilgi bağlayabilmesi ve toplayabilmesi için çok faydalıdır. Bu, DeFi kullanıcılarının çoklu cüzdanlarını, hesaplarını ve varlıklarını takip etmelerini kolaylaştırır.

Clover Finance (CLV) Grafik

Clover Finance (CLV), Ethereum blokzincir işletim sistemidir. Clover Finance (CLV), ticaret hacmiyle lider kripto para platformlarının bir çoğunda listelenmektedir. Bu platformlar üzerinden yatırımcıların hızlı işlem gerçekleştirmeleri mümkündür. Clover Finance (CLV) grafiği..


Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala