Celsius Network, BadgerDAO DeFi Saldırısını Doğruladı

celsius network badgerdao defi saldirisini dogruladi

Geçtiğimiz gün DeFi protokolü BadgerDAO, büyük bir saldırıya uğramıştı. Güvenlik araştırma şirketi PeckShield’e göre, protokol kullanıcılarının 120,3 milyon doları çalışmıştı. Son olarak Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky bugün canlı bir yayında, şirketin BadgerDAO hackinde para kaybettiğini doğruladı.

Mashinksy, Hack ile alakalı olarak şu ifadelere yer verdi:

“Bütün bu fonları geri almak için Badger ile ortaklaşa çalışıyoruz. Soruşturmada onlarla işbirliği yapıyoruz.”

Celsius Network CEOsu Alex Mashinsky 2

Celsius Network, BadgerDAO’nun 120 Milyon Dolarlık Saldırısını Araştırıyor

Twitter’daki zincir içi işlemlere bakan bazı uzmanlara göre ise, Celsius Network bu istismarın bir sonucu olarak yaklaşık 50 milyon dolar kaybetmiş olabilir. BadgerDAO açığı, saldırganların ana web sitesinin kontrolünü ele geçirmeyi başardığı bir ön uç saldırısını mümkün kıldı. 

Basit bir anlatım ile kullanıcılar işlem yapmaya gittiğinde, saldırgan fonları çalmak için işlemlerin rotasını değiştirdiğini söyleyebiliriz.

Konuşmasına devam eden Mashinksy, şunları ekledi:

“Her Celsius kullanıcısının anladığından emin olmak istiyorum, böyle şeyler olduğunda kaybeden bizleriz, kaybetmezsiniz çünkü fonları kurtarmak bizim işimiz, bu fonlarla çalışmak, iyi olanı seçmek bizim işimiz. Karşılaştığımız kötü işlerde öyle.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 490.947,68 TL 0,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.470,37 TL 0,43%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,58%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.088,58 TL 2,71%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,09%
solana
Solana (SOL) 1.246,38 TL 1,47%
xrp
XRP (XRP) 8,19 TL 0,67%
terra-luna
Terra (LUNA) 839,65 TL 4,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,93 TL 2,48%
Bağlantıyı kopyala