Cardano Kurucusu Hoskinson’dan Ünlü Ekonomist Taleb’e Eleştiri

cardano kurucusu hoskinsondan unlu ekonomist talebe elestiria

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, ABD’li ekonomist ve yazar Nassim Taleb’e yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Taleb, Twitter üzerinden 2019-2022 yılları arasındaki Lex Fridman’ın podcast programına yönelik paylaşımlarda bulundu. Paylaşımlarında Fridman’ın davetlerini geri çevirdiğini ifade eden Taleb, bilgi üretmek için bir kuruma bağlı olmaya gerek olmadığını savundu. Sadece 2022’de 10 kere program daveti reddettiğini belirten Taleb, önde gelen bir eğitim kurumunun adını kullanmanın ise ‘kalitesiz’ olduğunu kaydetti.

Bilgisayar bilimcisi ve yapay zeka araştırmacısı Fridman, Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) araştırma görevlisi olarak çalışmalar yürütüyor. 

cardano kurucusu hoskinsondan unlu ekonomist talebe elestiri
Charles Hoskinson

Hoskinson’dan Taleb’e Sert Eleştiri

Nassim Taleb’in Fridman’a yönelik eleştirilerine Hoskinson’dan yanıt gecikmedi. Hoskinson, Taleb’e Fridman’ın tanıdığı en zeki, entellektüel açıdan en meraklı ve mütevazi insanlardan biri olduğunu söyledi. Hoskinson, Taleb’in kitaplarının okuyormuş gibi yapanlara göre olduğunu ifade etti ve ‘kibirli bir insan pisliği’ dedi. Taleb ise Hoskinson’a henüz yanıt vermedi. Diğer yandan Fridman da Taleb’in paylaşımlarından dolayı üzgün olduğunu ifade etti.

Erken dönem kripto para savunucularından ünlü yatırımcı Taleb, daha sonra fikrini değiştirmiş ve kripto paraların spekülatif bir balon yarattığını savunmuştu.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Ekonomi gazeteciliğinde bir ekol olan Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
430.864,98 TL 2,95%
ethereumETH/TRY
29.663,14 TL 3,45%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,20%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,19%
bnbBNB/TRY
5.851,28 TL 1,30%
xrpXRP/TRY
7,41 TL 4,25%
binance-usdBUSD/TRY
18,85 TL 0,30%
cardanoADA/TRY
7,04 TL 4,19%
dogecoinDOGE/TRY
1,77 TL 5,68%
matic-networkMATIC/TRY
20,66 TL 4,55%
Bağlantıyı kopyala