Bu Hafta Kripto Para Dünyasında Neler Oldu?

bu hafta kripto para dunyasinda neler oldu 6

Bu hafta sizler için geçtiğimiz hafta kripto para dünyasında yaşanan önemli gelişmeleri ve en çok okunan haberleri derledik. Bu hafta kripto para dünyasında neler oldu birlikte hatırlayalım;

1-Elon Musk’a Göre Yeni Dogecoin Güncellemesi Önemli

Geçtiğimiz hafta Tesla’nın CEO’su Elon Musk, yeni gerçekleşen Dogecoin güncellemesine “önemli” yorumunda bulundu.

bu hafta kripto para dunyasinda neler oldu

Ünlü milyarderin yorumu, Dogecoin Core 1.14.5’in yayınlanmasından kısa bir süre sonra geldi. Güncellemenin varsayılanları, sürecin ilk aşaması olan yazılımın önceki küçük sürümünde tanıtıldı. Amacı ise ağı en son yükseltmeye hazırlamak.

Haberin detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

2-8 Yıldır Kullanılmayan ve 2.207 Bitcoin’e Sahip Cüzdan Uyandı

Geçtiğimiz hafta Whale Alert, dikkat çeken bir işlem raporladı. 2.207 Bitcoin içeren bir kripto para cüzdanı sekiz yıldan sonra ilk kez aktif hale geldi.

bu hafta kripto para dunyasinda neler oldu 5

Balina diyebileceğimiz cüzdan sahibinin varlıklarını neden şimdi hareket ettirmek istediği bilinmiyor. Özellikle iki acımasız ayı piyasasını atlattıktan sonra Bitcoin’in devam eden rallisi sırasında büyük kazançlar elde etmiş durumda olduğu biliniyor.

Haberin detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

3-Robinhood COO’su Shiba Inu Topluluğunu Övdü

Robinhood COO’su Christine Brown; Shiba Inu topluluğundan övgü dolu sözlerle bahsetti. 

bu hafta kripto para dunyasinda neler oldu 2

Robinhood COO’su Christine Brown, Crypto Goes Mainstream etkinliği kapsamında bir röportaj verdi. Röportajdaki konulardan biri de tabii ki Shiba Inu oldu. Brown’a Shiba Inu’daki son durum soruldu.

Brown, bu konuyla ilgili detay vermedi. Şirketin yeni token eklemeye ilişkin planları hakkında detaylı bilgi vermediğini söyledi. Ayrıca Robinhood‘un güvenliğe öncelik veren bir şirket olduğunun da altını çizdi.

Haberin detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

4-Dolar-Altın-Bitcoin Savaşının Kazanını Kim Olur?

Amerika Merkez Bankası (Fed) Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), Ekim ayı toplantısının ardından beklentilere paralel olarak federal fonlama faizini değiştirmeyerek oy birliği ile yüzde 0-0,25 aralığında sabit bıraktı.

bu hafta kripto para dunyasinda neler oldu 3

BTCHaber yazarlarından İslam Memiş, geçtiğimiz hafta yazısında şunları aktardı;

  • 2022’nin kazanını dolar olur diye tahmin ediyorum.
  • Gram ve ons’lar ayrı tutulduğunda gram altın ve gram gümüş arkasından gelir.
  • BTC ise yıl sonuna kadar dip arayışını yaparak yoluna devam etmeyi sürdürebilir.

Haberin detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

5-Dogecoin Core 1.14.5 Yükseltmesi Tamamlanıyor

Dogecoin’in geliştirici ekibi, Twitter üzerinden Dogecoin Core 1.14.5 yükseltmesi için bir duyuru yaptı.

bu hafta kripto para dunyasinda neler oldu 4

Geliştirici ekibin en son duyurusuna göre, yeni sürüm neredeyse tamamlandı. Söz konusu sürüm ile tüm ağ katılımcıları için yüksek işlem ücretlerinin düşürülmesi planlanıyor.

Ayrıca yeni sürüm sadece işlem maliyetlerini düşürmeyecek. Aynı zamanda kullanıcıların çoğunu etkileyen yüksek önemdeki güvenlik açıkları için de çeşitli düzeltmeler yapılacak.

Haberin detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 644.362,23 TL 15,87%
ethereum
Ethereum (ETH) 52.738,96 TL 14,39%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.286,61 TL 12,62%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,20%
solana
Solana (SOL) 2.583,58 TL 18,23%
cardano
Cardano (ADA) 17,89 TL 20,20%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,42 TL 0,15%
xrp
XRP (XRP) 9,77 TL 25,89%
polkadot
Polkadot (DOT) 376,17 TL 22,30%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) 1.257,36 TL 14,37%
Bağlantıyı kopyala