BTCafe’nin Dördüncü Bölümünde Mennan Şahin ile Kripto Varlıklar ve Yatırımlar Hakkında Konuşuldu

Melis Hazal Karagöz’ün eğlenceli sunumuyla dördüncüsü gerçekleştirilen BTCafe’nin bu haftaki konuğu Mennan Şahin oldu. Mennan Şahin ile kripto varlık yatırımlarından, Bitcoin’in yükselişi ve düşüşüne kadar birçok konudan bahsedildi.

Konu Başlıkları;

  • Kripto varlık yatırımları
  • Bitcoin’in yükselişi ve düşüşü

Neler Konuşuldu?

Melis Hazal Karagöz ilk olarak en çok merak edilen “Yatırım yapıyor musun?” sorusunu Mennan Şahin’e sordu:

Mennan Şahin “Coin piyasasına yatırım yapmıyorum ama bir kere denedim. 2017 yılında ilk defa bu işler Türkiye’de duyulmaya başladığı dönemde çok dikkatimi çekti. 10 Bin liralık bitcoin alımı yaptım. O zaman 0.27 civarındaydı ve sonrasında 10 gün gibi kısa bir süre içerisinde bin liralık gibi bir kazanç sağladım. Ardından hemen korktum. Hemen sattım ve çıktım. Daha sonra bir daha denedim ve 30 liralık bir kazanç sağladım” dedi.

– Melis Hazal Karagöz Mennan Şahin’e “Bitcoin’de tekrar bir artış olursa yeniden yatırım yapar mısın?” şeklinde bir soru yöneltti:

Mennan Şahin “Yatırım niyetiyle yapmamak gerektiğini düşünüyorum. Bence artık bu paralar günlük hayatımızda kullanılacak. Gerçekten marketten alışveriş yaparken bile kullanılacak. Al-sat yapmak bence iyi bir yatırım tekniği değil. Benim yatırım anlayışım biraz daha farklı” şeklinde konuştu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 365.380,86 TL 1,63%
ethereum
Ethereum (ETH) 24.862,80 TL 4,95%
tether
Tether (USDT) 8,68 TL 0,02%
cardano
Cardano (ADA) 17,72 TL 4,23%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.065,78 TL 3,23%
xrp
XRP (XRP) 7,80 TL 4,27%
solana
Solana (SOL) 1.124,81 TL 6,83%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,68 TL 0,02%
polkadot
Polkadot (DOT) 238,30 TL 6,40%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,79 TL 2,11%
Copy link
Powered by Social Snap