bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,178.00 0.25%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,521.93 0.05%
bnb
BNB (BNB) $ 595.43 0.27%
solana
Solana (SOL) $ 174.26 3.16%
xrp
XRP (XRP) $ 0.593752 2.87%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.438155 0.38%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.134733 7.42%

BSN, CBDC Odaklı Cypherium Blockchain’i İle Ortak Oluyor

bsn cbdc odakli cypherium blockchaini ile ortak oluyor

Merkezi olmayan uygulamalarını dağıtabilen bir platform olan Çin’in Blockchain Hizmetleri Ağı (BSN), aldığı bir karar ile çalışabilirliği ilerletmek için New York merkezli Cypherium Blokchain şirketi ile ortaklık kuruyor. 

Şirket yaptığı açıklamada, merkez bankası dijital para birimine (CBDC) odaklanan akıllı sözleşme teknolojisi sağlayıcısı Crpherium’un altyapıyı geliştiricilerini daha erişilebilir hale getirmek için BSN ile birleştiğini söyledi.

Cinin Blockchain Hizmetleri Agi BSN 1

BSN, Cypherium Blockchain’ine Entegre Olacak

BSN, merkez bankalarının CBDC’leri geliştirme ve yönetme verimliliğini artırmak amacıyla ölçeklenebilirlik, güvenlik ve ademi merkeziyetçilik özellikleriyle gelen Cypherium tarafından sağlanan ağ teknolojisine entegre olacak.

Şirket, daha önce 20’den fazla merkezi olmayan uygulamaları entegre etti. Bunlar arasında; Hyperledger Fabric, ConsenSys Quorum, Ethereum, Tezos, Solana ve Algorand yer alıyor.

Bu yeni ortaklık ile beraber, BSN’nin denizaşırı genişleme hedeflerini yansıtıyor. Daha önce belirtiğimiz gibi Hong Kong, Güney Kore, Türkiye ve Özbekistan’da BSN portallarını genişlettiğini hatırlatalım.

Ayrıca konu ile ilgili BSN Development’ın yönetici direktörü Yifan He şunları söyledi:

BSN, farklı blok zinciri çerçeveleri arasında birlikte çalışabilirliği sağlamak ve blok zincir uygulamaları geliştirme ve çalıştırma maliyetini önemli ölçüde azaltmak için tasarlandı

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala