bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,783.36 1.79%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,132.54 7.22%
bnb
BNB (BNB) $ 565.50 2.29%
solana
Solana (SOL) $ 167.75 6.17%
xrp
XRP (XRP) $ 0.608714 1.78%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.389549 4.89%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.122901 5.39%

Bored Ape Yacht Club’tan Bir NFT 2.7 Milyon Dolara Satıldı

bored ape yacht clubtan bir nft 2 7 milyon dolara satildi

En popüler NFT koleksiyonları arasında yer alan Bored Ape Yacht Club’ta son 20 günde 1 milyon doların üzerinde üç satış yapıldı. Bu koleksiyondan bir NFT de 2.7 milyon dolar alıcı buldu. Bored Ape #8585, dün gece 696.969 ETH’ye alıcı buldu.

2.7 Milyonluk Bored Ape Yacht Club NFT’si

Trippy kürklü, taç takmış bir Bored Ape olan NFT, Bored Ape koleksiyonunun şimdiye kadar satılmış en pahalı üyesi ünvanını kazandı. Söz konusu NFT’de diğerlerinden daha nadir olan ifadelerin ve kıyafetlerin olması, değerinin yüksek olmasında etkili.

bored ape yacht clubtan bir nft 2 7 milyon dolara satildi 2

Başta da söylediğimiz gibi koleksiyonda, son 20 gün içinde toplam değeri 1 milyon doları aşan 3 farklı satış yapıldı. 2.7 milyon dolarlık satışın dışında, bir başka trippy kürkü Bored Ape ve cyborg gözlü robot Bored Ape de yeni alıcılarına kavuştu.

Bored Ape #8585‘in alıcısı son birkaç günde başka NFT‘ler de satın aldı. Bunları arasında 200 ETH’lik Fidenza ve iki adet CryptoPunks yer alıyor. CryptoPunks NFT’lerinden biri 155 ETH, diğeri ise 265 ETH değerinde.

Alıcı tüm bunlara toplamda 5 milyon dolar civarında bir ödeme yapmış oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala