Bored Ape Yacht Club 2022’yi 69 ETH İle Kapattı

bored ape yacht club 2022yi 69 eth ile kapatti

2022 yılı başta kripto para birimleri olmak üzere NFT endüstrisi için de iyi bir yıl olmadı. Popüler NFT koleksiyonlarından birisi olan Bored Ape Yacht Club, 2022 yılını 69 ETH taban fiyatı ile kapattı.

2022 Yılı NFT’lere Yaramadı

The Block verilerine göre Yuga Labs destekli NFT projesi Bored Ape Yacht Club (BAYC), yılı yaklaşık 69 Ether (ETH) ya da 82.740 dolar taban fiyatıyla yılı noktaladı.

bored ape yacht club 2022yi 69 eth ile kapatti 2

BAYC, bu yıl tüm NFT projeleri arasında en yüksek taban fiyatı elinde tutmayı başardı ve bir kez daha yükselmeden önce Kasım 2022’de kısa bir süre Yuga Labs koleksiyonu CryptoPunks koleksiyonunun altına düştü. BAYC’nin yıl içinde en yüksek taban fiyatının olduğu dönem Mayıs 2022 oldu. BAYC bu dönemde 409.720 dolar değerinde 144.9 ETH’ye ulaştı.

Yuga Labs, NFT projeleri 2022 senesinin en pahalı satışlarından bazılarını yakaladı. Daha önce bildirdiğimiz üzere bu yıl en yüksek fiyatla satın alınan NFT koleksiyonlarından birisi oldu.

Kripto para piyasalarında yaşanan düşüş elbette ki NFT’leri de vurdu. Yuga Labs, 2022’de bazı ters rüzgarlara maruz kaldı. Şirket son olarak 9 Aralık 2022’de pek çok ünlü isimle birlikte bir toplu davada yer aldı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
434.109,96 TL 1,19%
ethereumETH/TRY
30.850,38 TL 1,81%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.199,93 TL 0,19%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
7,58 TL 2,10%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,06%
cardanoADA/TRY
7,51 TL 0,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 2,52%
okbOKB/TRY
852,90 TL 10,57%
Bağlantıyı kopyala