BONK Nedir ve BONK Neden Yükseliyor?

bonk nedir ve bonk neden yukseliyor

Solana’nın Dogecoin’i olarak anılan Bonk Inu (BONK) son zamanlarda en çok aranan meme kripto para birimlerinden birisi oldu. Peki BONK nedir ve BONK trendi ne anlama geliyor?

BONK Nedir?

Memecoin’ler kripto para topluluğu var olduğundan beri kripto sektörünün bir parçası olmuştur. Özellikle ünlü isimlerin desteğiyle birlikte son yıllarda meme kripto para birimleri yepyeni bir seviyeye ulaştı. Solana’nın ilk meme kripto para birimi olan BONK, tüm makro tahminlere ters köşe yapıyor ve kısa sürede yükselmesini sürdürdü.

Solana’nın yerel kripto para birimi SOL fiyatını artırmaktan sorumlu olan BONK, toplam arzının yüzde 50’sini Solana topluluğuna airdrop ile gönderilen Solana’nın ilk meme kripto para birimi oldu.

Geliştiriciler tarafından yapılan açıklamaya göre BONK’un arkasındaki fikir, topluluğun, herkesin ekosisteme katılmak için adil bir fırsat elde ettiği ve çok iyimser bir görünüme sahip olan eğlenceli bir meme kripto para birimi oluşturmak istenmesidir. Solana Blockchain ekosisteminde inşa edilen tüm dApps’de kullanılacak olan BONK’un fiyatı, verilere göre son altı gün içinde yüzde 4335.25 yükseldi.

bonk nedir ve bonk neden yukseliyor 3

BONK Token Ekonomisi

Toplam arz 100 trilyon BONK token’i olarak ayarlandı. Söz konusu BONK token dağılımlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Arzın yüzde 50’si, aşağıda daha da ayrılan Solana topluluğuna airdrop olarak gönderildi.

Bunun yüzde 20’si Solana NFT koleksiyonlarına gitti.

Yüzde 15’i OpenBook oluşturucularına

Yüzde 10 Solana koleksiyoncuları ve sanatçılarına

Yüzde 5, Solana geliştiricilerine

bonk nedir ve bonk neden yukseliyor 2

BONK Güvenilir Mi?

Solana ekosistemindeki tüm kullanıcılar en sevdikleri meme kripto para birimi olan BONK’un büyümesini istiyor. Bununla birlikte Solana’dan ayrılan projelere tahsis edilen BONK’ların da yakılacağı düşünülüyor. Son olarak içeriğin yazımı esnasında BONK 0.000003239 dolardan işlem görüyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
430.714,48 TL 1,29%
ethereumETH/TRY
29.571,71 TL 1,12%
tetherUSDT/TRY
18,80 TL 0,14%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.835,86 TL 1,29%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 0,23%
binance-usdBUSD/TRY
18,83 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
7,03 TL 1,01%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 7,59%
matic-networkMATIC/TRY
20,41 TL 2,48%
Bağlantıyı kopyala