bitcoinBTC/TRY
1.586.801,40 TL 0,26%
ethereumETH/TRY
91.904,88 TL 1,10%
tetherUSDT/TRY
31,07 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
11.818,57 TL 0,61%
solanaSOL/TRY
3.174,85 TL 0,39%
xrpXRP/TRY
16,84 TL 1,16%
staked-etherSTETH/TRY
91.769,68 TL 0,95%
usd-coinUSDC/TRY
31,11 TL 0,35%
cardanoADA/TRY
18,25 TL 0,82%
avalanche-2AVAX/TRY
1.127,90 TL 0,31%

Paylaş

Epic Games, bir blokzincir oyununu daha listeliyor

Blockchain tabanlı oyun, Epic Games'de yer alacak

Dev oyun stüdyolarının blokzincir tabanlı oyun yatırımları devam ediyor. Geçen yıl Grit adında blokzincir tabanlı oyununu listeleyen Epic Games, bu sefer ‘first person’ (FPS) türünde yeni bir oyuna mağazasında yer veriyor: Shrapnel.

The Block’un haberine göre oyun 230 milyon kullancısı bulunan Epic Games Store’da yer alacak. Sharapnel, Star Atlas ve Illuvium gibi büyük bütçeli blokzincir oyunlarıyla rekabet etmeye hazırlanıyor.

shrapnel

Steam’in aksine Epic Games blokzincirde ısrarcı

Oyunun geliştirici stüdyosu Neon Machine, Shrapnel’in AAA (yüksek bütçeli) bir FPS oyunu olduğunu söyledi ve oyunu geliştiren ekip üyelerinin geçmişte Xbox ve Electronic Arts gibi dev şirketlerle çalıştığını söylüyor. Oyna-kazan modelini izleyecek Shrapnel, 2025 yılında piyasaya sürülecek.

En büyük dijital oyun pazarı Steam, Epic Games Store’un aksine NFT ve blokzincir oyunlarına kapılarını kapattığını açıklamıştı.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala