Blockchain Şirketi Lukka, 1.3 Milyar Dolar Değere Ulaştı

blockchain sirketi lukka 1 3 milyar dolar degere ulasti

Kripto dünyası son dönemde yatırımcıların odağı olmuş durumda. Özellikle Blockchain, Metaverse ve NFT alanında yapılan yatırımlar son dönemde milyar dolar seviyelerinde seyrediyor. Son olarak Blockchain yazılımı şirketi Lukka da E serisi finansmanda 110 milyon dolarlık yatırım ile turunu kapattı ve 1.3 milyar doların üzerine değere ulaştı.

Tur, küresel alternatif varlık yöneticisi Marshall Wace tarafından yönetildi. Fonlar, Lukka’nın küresel genişleme stratejisini hızlandırmaya gönelik operasyonları için kullanılacak.

blockchain sirketi lukka 1 3 milyar dolar degere ulasti

Blokchain Şirketi Lukka, Fon ile Küresel Piyasalara Açılacak

2014 yılında kurulan New York merkezli Blockchain şirketi Lukka, işletmelerin varlık veri yönetimi ve kripto işlemleri dahil olmak üzere kripto varlıklarıyla etkileşime girmesine yardımcı oluyor. Şirket, kurumsal düzeyde kripto varlık verileri ve yazılım çözümleri sunmayı hedefliyor.

Müşteri tabanı olarak kripto varlık borsalarından kurumsal ticaret masalarına kadar geniş bir skalaya hitap eden şirket, EBM ve muhasebe firmalarını da hedefliyor.

Marshall Wace Yöneticisi Steven Binetter, konuyla alakalı olarak şu ifadelere yer verdi:

“Lukka’nın kapsamlı raporlama, analitik yazılım ve veri çözümleri paketi, müşterilerin hızla gelişen bir dizi kritik ihtiyaçları karşılamasını sağlıyor. Kripto varlık ve Blockchain‘in küresel ticareti yeniden tanımlarken, Lukka bu geleceğin altyapısını inşa etmeyi hedefliyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.533,77 TL 0,57%
ethereumETH/TRY
34.805,22 TL 2,37%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.728,68 TL 2,04%
cardanoADA/TRY
10,23 TL 1,33%
xrpXRP/TRY
6,83 TL 0,23%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,06%
solanaSOL/TRY
810,72 TL 3,38%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 9,46%
Bağlantıyı kopyala