Blockchain Güvenlik Firmasına 90 Milyon Dolarlık Yatırım

blockchain guvenlik firmasina 90 milyon dolarlik yatirim

Kripto para ve Blockchain’e yatırımlar artarak devam ediyor. Kripto dünyası için oldukça önemli olan bu yatırımlar endüstrinin daha hızlı gelişmesini sağlıyor. Bu kez Miami merkezli bir Blockchain güvenlik şirketi Halborn, A serisi finansman turunda 90 milyon dolar topladı.

Blockchain Güvenlik Şirketi Halborn’e Dev Yatırım

Bloomberg’e göre, Miami merkezli bir Blockchain güvenlik şirketi olan Halborn, A serisi finansman turunda 90 milyon dolar topladı.

blockchain guvenlik firmasina 90 milyon dolarlik yatirim

Tur özel sermaye şirketi Summit Partners tarafından yönetildi. Tura Castle Island Ventures, Digital Currency Group ve Brevan Howard katılı. Turun değeri açıklanmadı.

Summit Partner’ın genel müdürü Matthew Hamilton, Bloomberg ile yaptığı röportajda, kripto endüstrisinin yeni bir sektör olduğunu ve güvenlik hizmetlerine olan talebin zamanla artacağını söyledi.

FBI, Aralık ayının sonundan bu yana kriptoyla ilgili siber suçlarda 244 kişinin yaklaşık 42.7 milyon dolarlık zarar ettiğini açıkladı. Halborn, hack riskini azaltmayı ve önlemeyi amaçlıyor.

2019 yılında kurulan Halborn, Coinbase ve Solana gibi şirketlerle de çalışan 50’nin üzerinde bir kadroya sahip. Şirket, kriptoyu nasıl kullanacakları konusunda eğitmek için Amazon ve Nike gibi markalarla da çalışıyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
444.166,23 TL 1,82%
ethereumETH/TRY
30.751,16 TL 2,37%
tetherUSDT/TRY
18,80 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
5.923,41 TL 1,99%
xrpXRP/TRY
7,75 TL 0,27%
binance-usdBUSD/TRY
18,80 TL 0,17%
cardanoADA/TRY
7,35 TL 1,00%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 0,08%
matic-networkMATIC/TRY
21,63 TL 0,97%
Bağlantıyı kopyala