Blend, NFT Kredi Verme Pazar Payını Büyütüyor

blend nft kredi verme pazar payini buyutuyor

Son zamanların en popüler NFT pazar yerlerinden birisi olan Blur, geçtiğimiz haftalarda yeni hizmetini duyurmuştu. Blur, yeni hizmetiyle pazar payının önemli bir kısmını ele geçirdi.  

Blend, NFT Borç Verme Pazarını Domine Ediyor

NFT kredi verme pazarının 1 Mayıs 2023 tarihinde hizmete girmesiyle birlikte Blend, pazar payını yüzde 82’ye taşıdı. Hizmetin duyurulmasının ardından 169.900 Ether (ETH) veya yaklaşık 308 milyon dolar hacim elde etti. Önde gelen NFT pazar yeri Blur’un kredi verme platformu Blend’i piyasaya sürmesinden bu yana geçen haftalarda, toplam kredi verme hacmi pazar payının yüzde 82’sini aldı.

blend nft kredi verme pazar payini buyutuyor 2

Blockchain veri toplayıcısı DappRadar raporuna göre, Blend ilk 22 gün içinde 169.900 Ether (ETH) ya da yaklaşık 308 milyon dolarlık bir işlem hacmi elde etti.

Bu süre zarfında, tüm NFT kredi verme platformlarındaki işlem hacminin 375 milyon dolara ulaştığını belirtelim. Piyasaya sürüldüğünden beri, platform 4.200 Ether (ETH) ya da yaklaşık 7,6 milyon dolar kredi verme hacmi elde etti. Bu verilere göre Blend bir aydan kısa bir süre içinde işlem hacminde yüzde 3.945’lik bir artış gördü.

DappRadar verilerinde ayrıca aynı dönemde, toplam NFT piyasası işlem hacimleri 466 milyon dolara ulaştı ve bu da NFT sahipliğinden NFT kredi vermeye doğru bir davranış değişikliğinin olduğunun bir göstergesi. Bununla birlikte Blur’un toplam işlem hacminin yüzde 46.2’si artık kredi vermekten geliyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
621.767,04 TL 0,65%
ethereumETH/TRY
43.160,80 TL 0,90%
tetherUSDT/TRY
23,50 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
6.144,81 TL 1,07%
usd-coinUSDC/TRY
23,50 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
12,69 TL 2,34%
staked-etherSTETH/TRY
43.123,42 TL 0,88%
cardanoADA/TRY
7,08 TL 7,29%
dogecoinDOGE/TRY
1,62 TL 1,26%
solanaSOL/TRY
415,78 TL 6,63%
Bağlantıyı kopyala