bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,907.39 1.40%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,148.21 2.64%
bnb
BNB (BNB) $ 573.89 2.60%
solana
Solana (SOL) $ 149.07 4.31%
xrp
XRP (XRP) $ 0.524946 1.45%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.497038 3.18%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.158976 3.52%

Bitcoin fiyatı ve Ether ETF’lerinde beklenti ne yönde?

bitcoin ethereum nft

Kripto varlık yöneticisi Bitwise’ın ünlü araştırmacısı Ryan Rasmussen, Yahoo Finance’te Bitcoin ve Ether yorumlarını paylaştı. Rasmussen, Ether ETF beklentisinde nötr kalırken Bitcoin’de yükselişin devam edeceğine inanıyor.

Sırada Ether ETF’leri mi var?

Rasmussen, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Mayıs ayında Ether ETF’lerine onay verme olasılığını eşit görüyor:

“SEC’e yaptığımız başvurunun onay ve ret alma ihtimali yüzde elliye elli.”

Ethereumun ETH Düşüşü Bitcoin BTC Hakimiyetine Yaradi

Bitwise analisti, SEC’in 23 Mayıs tarihine kadar VanEck’in spot Ethereum borsa yatırım fonu başvurusuna yanıt vermek zorunda olduğunu belirtti. Ryan Rasmussen, söz konusu tarihte Grayscale’ın BTC ETF sürecini hatırlatarak Komisyon’un red yanıtı vermesini olası olarak yorumladı.

Bitcoin ETF’leri büyük ilgi gördü

Ünlü analist, çalıştığı şirketin 10 Ocak’ta listelediği BITB kodlu spot BTC fonunun 1 milyar dolar yatırım aldığını hatırlattı. Rasmussen, ETH veya listelenmesi potansiyel diğer kripto ETF’lerinin de kurumsal yatırımcıları kendilerine çekeceği görüşünde.

Bitwise araştırmacısı, Bitcoin fiyatının yıl sonuna kadar 88 bin dolara ulaşmasını bekliyor. Ryan Rasmussen, Ethereum Dencun yükseltmesi, Bitcoin yarılanması ve NFT piyasasındaki canlılığın bir boğa döngüsü başlatma potansiyeline atıf yaptı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Buğra Çimen

Buğra Çimen, 5 Ocak 2000 tarihinde İstanbul’da doğdu. Eğitim hayatını İstanbul’da devam ettiren Buğra, Başakşehir Doğa Anadolu Lisesi’nden mezun olmasının ardından lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nin İktisat bölümünde sürdürüyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala