BitTorrent Chain (BTTC) için Tarih Açıklandı

bittorrent chain bttc icin tarih aciklandi

BitTorrent, ekim ayının ikinci haftasında yeni bir duyuru yapmış ve BitTorrent Chain‘in (BTTC) yakın zamanda tanıtılacağını açıklamıştı. BTTC sayesinde ağda neredeyse sıfıra yakın işlem ücreti başlatılacağı belirtilmişti. Şimdi ise aradan geçen sürenin ardından resmi lansman tarihi açıklandı.

BitTorrent Chain (BTTC), 30 Ekim’de Geliyor

Amerikalı şirket BitTorrent, yeni lansmanı için duyuruyu hem Twitter hem de Medium hesabı üzerinden yaptı. Şirket, BTTC node uygulamasının da topluluklara açıldığını söyledi ve ekosisteme başvuru yapmak isteyen projeler için bir adres paylaştı.

TRON Protokolü tarafından başlatılan Layer – 2 çapraz zincir ölçekleme çözümü olan BTTC, 30 Ekim günü piyasaya sürülecek. Yapılan duyuruya göre çözüm, TRON, Ethereum ve BSC ağları ile tam uyumluluk içinde çalışacak.

BitTorrent Chain, TRON’daki ilk heterojen zincirler arası birlikte çalışabilirlik protokolü olmasıyla da önemli. Bu arada protokolün PoS (Proof of Stake) mekanizmasını benimsediğini ve EVM ile uyumlu olduğunu da belirtelim.

Genel bir kural olarak, bir kurum veya bireyin PoS zincirinde bir node olmak için belirli miktarda token’ı stake etmesi gerekiyor.

BTTC Chain‘in faydaları da şöyle sıralanıyor:

Düğüm doğrulayıcıları, kontrol noktası verilerini MainNet’e göndermek ve senkronize etmek için ödüller alır.
Bu arada, blokları imzalamak ve doğrulamak için ödül olarak işlem ücretleri kazanırlar.

Önerilen sunucu yapılandırması ise şu şekilde:

64 GB depolama

16-core CPU (m5d.4xlarge ya da OVH infra-3)

Minimum 1TB SSD (Genişletilebilir olmalı)

1Gb/s geniş bant aralığı (Aylık 3–5 TB veri aktarmalı)

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 657.875,39 TL 0,12%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.533,85 TL 0,56%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.292,12 TL 2,59%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 1,06%
solana
Solana (SOL) 2.371,36 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,14%
xrp
XRP (XRP) 11,42 TL 0,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,51%
polkadot
Polkadot (DOT) 425,18 TL 1,33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,48 TL 0,79%
Bağlantıyı kopyala