bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,783.36 1.79%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,132.54 7.22%
bnb
BNB (BNB) $ 565.50 2.29%
solana
Solana (SOL) $ 167.75 6.17%
xrp
XRP (XRP) $ 0.608714 1.78%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.389549 4.89%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.122901 5.39%

BitGo Yöneticisi: Şirketler, Bilançolarına BTC Eklemek İstiyor

bitgo yoneticisi sirketler bilancolarina btc eklemek istiyor

Kripto varlıklara olan ilgi hem bireysel hem de kurumsal düzeyde artıyor. Yatırımcılar, burada da varlık sahibi olmak için gözünü kucağını açmış durumda. BitGo EMEA Genel Müdürü Darren Jordan da şirketlerin bilançolarına düzenli olarak nasıl Bitcoin (BTC) ekleyebileceklerini sorduklarını söyledi.

BitGo Yöneticisi: Şirketlerin BTC Peşinde

Londra’da Token 2049 isimli bir konferans düzenlendi. Bu konferansta konuşan isimlerden biri de BitGo EMEA Genel Müdürü Darren Jordan oldu. Jordan, şirketlerin, bilançolarının küçük bir kısmını BTC‘ye tahsis etmek istediğini söyledi. Jordan bunu, ‘Son 12 aydaki en önemli değişiklik’ olarak değerlendirdi.

bitgo yoneticisi sirketler bilancolarina btc eklemek istiyor 2

Yönetici, bunun çok fazla eğitim gerektirdiğini ve şirketlerin, likidite, düzenleyici çerçeveler ve buna izin verilip verilmeyeceği konusuna kafa yormaları gerektiğine dikkat çekti.

Aynı etkinlikte konuşan bir diğer isim de Trading CEO’su Michael Moto oldu. Moro da Jordan’ı destekledi. Şirketin, 2015 yılından beri hedge fonlarla çalışmasına ve o zamandan beri aile ofisleri ve benzeri işletmelerin pazara girmesine rağmen, bunun geçen yıldaki en büyük değişikliklerden biri olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala