bitcoinBTC/TRY
1.120.093,28 TL 2,75%
ethereumETH/TRY
60.303,53 TL 1,85%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.604,28 TL 0,33%
xrpXRP/TRY
17,72 TL 1,25%
solanaSOL/TRY
1.735,85 TL 1,39%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,06%
staked-etherSTETH/TRY
60.266,52 TL 1,98%
cardanoADA/TRY
11,09 TL 2,15%
dogecoinDOGE/TRY
2,43 TL 0,96%

Paylaş

Bitfinex, güvenlik ihlaline maruz kaldı

bitfinex

Kripto para borsası Bitfinex, küçük bir kimlik avı saldırısına uğradı.

Bitfinex tarafından yapılan açıklamaya göre bir hacker, “kısmı eksik ve eski bilgilere” erişim sağlamayı başardı.

Hacker’ın destek araçlarına ve müşteri desteğini kullanarak bir kimlik avı saldırısı yaptığı iddia edildi.

Yapılan açıklamaya göre hacker, herhangi bir çekirdek sistemi aşmayı başaramadı ve kullanıcı fonları saldırıdan etkilenmedi.

Borsa, ihlalden etkilenen hesapların büyük bir kısmının boş ve aktif olmayan hesaplar olduğunu kaydederek, etkilenen diğer kullanıcıların bilgilendirileceğini ifade etti.

“Platformdaki müşteri varlıkları, hiçbir zaman risk altında olmadı ve şifre bilgilerine erişilmedi. Etkilenen müşteri hesaplarının çoğu boş veya aktif durumda değildi. Olayı ve ele geçirilen bilgileri incelemeyi sürdürüyoruz. Etkilenen müşterilerle iletişim kurma sürecindeyiz.”

Şirket ayrıca, hacker’ın yakalanması için emniyet güçleriyle çalışılacağını paylaştı.

Borsa son olarak, güvenlik prosedürlerinin düzenli bir şekilde gözden geçirildiğini ve tüm personelin zorunlu bir biçimde siber güvenlik eğitimi almak durumunda olduğunu belirtti.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala