Bitcoin’in Hash Oranı ATH Yaptı! Ethereum, Bitcoin’i Geçti

Kripto Bülten‘in yeni bölümü yayınlandı. Bu hafta Kripto Bülten’de Bitcoin‘in hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından, dünyanın önde gelen en büyük telefon işlemcisi üreticisi Qualcomm ve Microsof‘tan metaverse hamlesine kadar birçok önemli gelişme yaşandı.

Nelerden Bahsedildi?

-Yeni madencilik ekipmanlarının çevrimiçi hale gelmesi ve  madencilerin Çin’den taşınması Bitcoin hash oranının, Çin’in baskısından kurtulmasına yardımcı oldu. Şimdi ise elde edilen verilere göre; Bitcoin’in hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 

-Piyasa değeri açısından dünyanın en değerli kripto para birimleri Bitcoin ve Ethereum şeklinde sıralanıyor. 2021 yılına dair ikilinin performans verileri kısa süre önce ortaya çıktı. Bitcoin, hatırlayacağınız gibi 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve yılı, yüzde 58’lik büyümeyle kapattı. Diğer yandan Ethereumda ise durum daha etkileyici… Ethereum’un üç aylık getirilerine göre; kripto para birimi, 2021’in her çeyreğinde, Bitcoin’den daha iyi bir performans gösterdi. 

-Dünyanın önde gelen en büyük telefon işlemcisi üreticisi Qualcomm ve Microsof‘tan metaverse hamlesi geldi.  Qualcomm, Microsoft ile artırılmış gerçeklik için çip geliştirmek ve bu çipleri yazılım platformlarına aktarmak konusunda çalışacak. 

-Ünlü yönetmen Quentin Tarantino, Pulp Fiction’dan daha önce hiç görülmemiş el yazısı senaryolar ve yorumlardan oluşan yedi NFT koleksiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyordu. Fakat bu hazırlık sırasında Pulp Fiction başta olmak üzere diğer birçok Tarantino filminin yapımcılığını yapan Miramax, Pulp Fiction’ın haklarına sahip olduğunu iddia ederek, yönetmene dava açmıştı. 

-Hemen hemen herkesin gözü NFT dünyasına çevrilmiş durumda. Samsung da onlardan biri. Teknoloji devi Samsung, 2022 TV modelleri için NFT desteği planladığını duyurdu. Yeni destekle birlikte kullanıcılar bir NFT’yi satın almadan önce önizlemesine bakabilecek ya da Blockchain ve NFT geçmişini kontrol edebilecek.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
435.206,48 TL 1,01%
ethereumETH/TRY
34.640,92 TL 2,96%
tetherUSDT/TRY
18,01 TL 0,28%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.697,29 TL 2,67%
cardanoADA/TRY
10,20 TL 0,81%
xrpXRP/TRY
6,77 TL 0,75%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,13%
solanaSOL/TRY
807,49 TL 3,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 8,89%
Bağlantıyı kopyala