bitcoinBTC/TRY
716.652,13 TL 0,84%
ethereumETH/TRY
43.304,80 TL 0,11%
tetherUSDT/TRY
27,18 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.713,20 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
13,62 TL 1,52%
usd-coinUSDC/TRY
27,19 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
43.323,57 TL 0,18%
dogecoinDOGE/TRY
1,66 TL 0,63%
cardanoADA/TRY
6,67 TL 0,13%
solanaSOL/TRY
533,84 TL 0,69%

Paylaş

Bitcoin’de Ağustos ayından bu yana bir ilk!

bitcoin

Bitcoin geçen haftaki rallisini genişleterek Ağustos ayından bu yana ilk kez 27.000 doların üzerine çıktı. Öte yandan Solana, Litecoin ve Bitcoin Cash gibi altcoinler de yükselişe geçti.

Bitcoin (BTC), son beş hafta içerisinde ilk kez pozitif bir seyir izledi ve yüzde 3,7 artışla 27.418 dolara yükseldi. Solana yüzde 6 civarında değer kazanırken, Litecoin yüzde 6,5 ve Bitcoin Cash yüzde 8 artış kaydetti.

25.000 dolarlık psikolojik destekte uzun süren mücadelenin ardından BTC’nin sabit kalmayı başardığını düşünen analistler ise önümüzdeki günlerde Bitcoin’in 28.000 dolara iğne atmasını öngörüyor. Öte yandan bu haftadan sonra fiyat artışları için Federal Rezerv’in borçlanma oranlarını sabit tutması bekleniyor.

bitcoin 1

Kaiko kıdemli araştırma analisti Dessislava Ianeva, “Yukarı yönlü hareket için net bir katalizör görmüyorum.” diyerek söz konusu yükselişi şu ifadelerle yorumladı:

“Mevcut düşük likidite ortamında, nispeten düşük alım satım baskısı spot fiyat hareketlerini güçlendirebilir ve türev piyasalarda likidasyonları teşvik edebilir.”

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala