bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,258.22 0.14%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,492.70 0.38%
bnb
BNB (BNB) $ 588.17 0.19%
solana
Solana (SOL) $ 132.93 1.22%
xrp
XRP (XRP) $ 0.483342 0.84%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.386629 0.79%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.123811 0.90%

Bitcoin yorumu dudak uçuklattı: Analistler ne diyor?

bitcoin boga

Kripto sektörünün uzman isimleri, Bitcoin’in (BTC) gidişatını yorumladı. Bir trader, BTC’deki yükselişin kalıcı olacağını ve altı haneli fiyatların görülebileceğini aktardı. Bir başka analist ise düzeltme beklentisini dile getirdi.

Roman takma adlı trader, Cointelegraph’a verdiği demeçte, temel ve teknik analizin bir araya geldiğini ve bunun gerçek bir boğa trendini işaret ettiğini öne sürdü. Ledn baş yatırım yetkilisi John Glover ise Ether gündeminde BTC’nin yükselmesini garip karşıladı.

bitcoin boğa

Analistlerden Bitcoin yorumu: Boğalar güçlendi mi?

Altcoin yatırımcıları, spot Ethereum ETF gündemi eşliğinde yükselen Bitcoin’e (BTC) odaklandı. BTC, geçtiğimiz hafta ortalama yüzde 15’lik bir yükseliş yaşadı. Yatırımcılar, bu yükselişi düzeltmenin bittiği ve boğa trendinin devam ettiği yönünde yorumladı.

Kripto analisti Roman, BTC’nin düzeltmeyi tamamladığını ve makro yükselişin daha yüksek fiyat seviyelerini ortaya çıkarabileceğini ileri sürdü.

btc ayi boga dusus

Roman, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.679 doları en az yüzde 20 oranında aşacağını ve bu gerçekleşene kadar yeni bir düzeltmenin gelmeyeceğini aktardı. Trader, bu süreçte BTC’nin 90.000 dolar ila 100.000 dolar arasında bir fiyata ulaşabileceğini düşünüyor.

Ledn baş yatırım yetkilisi John Glover ise BTC’nin yükselişinde spekülasyonların etkili olduğunu düşünüyor. Cointelegraph’a konuşan Glover, “ETH’nin haber üzerine yükselişe geçmesi son derece mantıklı. SEC’nin spot Ethereum ETF onayının BTC yükselişi üzerinde etkisi olmaması gerekiyor. Bu nedenle BTC fiyatının da yükseltmesi bana ilginç geliyor.” dedi.

Roman’ın pozitif yorumunun tersine Glover, yeni bir zirve görülmeden önce BTC’nin düzeltme yaşayabileceğini öne sürdü.

Gidişatı yorumlayan Glover, “Önümüzdeki günlerde BTC’nin 71.000 dolardan düşüş yaşayacağı bir kâr satışı olabileceğini tahmin ediyorum.” şeklinde yorum yaptı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Özgür Umut Demirci

24 Aralık 1997 tarihinde Artvin'de dünyaya geldi. Özgür, bir süre Bursa'da yaşadı. Bursa'da TSO Gürsu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Antalya Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde Lisans eğitimini tamamladı. 2020 yılından beri sektörün içinde yer alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala