bitcoinBTC/TRY
1.270.491,58 TL 0,63%
ethereumETH/TRY
67.992,71 TL 0,85%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.968,32 TL 1,50%
xrpXRP/TRY
19,30 TL 2,67%
solanaSOL/TRY
2.103,60 TL 4,71%
usd-coinUSDC/TRY
28,93 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
68.006,59 TL 0,96%
cardanoADA/TRY
17,19 TL 0,45%
dogecoinDOGE/TRY
2,90 TL 2,59%

Paylaş

Bitcoin verilerinde yatırımcılar için olumlu işaret

bitcoin 3

Bitcoin fiyatı bu yıl iki katına çıktı. Analiz firması IntoTheBlock, temel gösterge aşırı ısınma belirtisi göstermediği için yükseliş eğiliminin hız kesmeden devam edebileceğini belirtti.

Yatırımcılar için olumlu işaret

Piyasa değerine göre lider kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) bu yıl iki katına çıkarak 34 bin doları aştı. Blokzincir analiz firması IntoTheBlock, piyasada hala aşırı ısınma belirtisi görülmediğinin altını çizerek, bunun da kazançların hız kesmeden devam etmesini bekleyen yatırımcılar için olumlu bir işaret olduğunu belirtti.

IntoTheBlock haftalık bülteninde, “Bitcoin piyasa değerinin gerçekleşen değere (MVRV) oranı, yılın en yüksek seviyelerine ulaşmasına rağmen, BTC’nin henüz önceki boğa piyasalarında olduğu kadar aşırı ısınmadığını gösteriyor.” dedi ve sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Tarihsel olarak, Bitcoin boğa piyasaları yüzde 300+ MVRV civarında zirve yaptı, bu da mevcut yüzde 150 değerle karşılaştırıldığında, boğa piyasasının daha fazla koşacak yeri olduğunu gösteriyor.”

Coinglass verilerine göre, Bitcoin bu ay yüzde 27 artarken, Binance’teki aktif SHIB sürekli sözleşmelerinin sayısına kilitlenen nominal açık faiz veya dolar değeri 35 milyon dolar civarında sabit kaldı. Geçmiş veriler, meme coin çılgınlığı piyasayı sardığında BTC’nin zirve yaptığını ve SHIB’ye olan açık ilginin 100 milyon doların üzerine çıktığını gösterdi.

Bununla birlikte, yatırımcıların jeopolitik gerginliklerin potansiyel tırmanışı ve varil başına 100 doları aşan fiyatlarla devam eden petrol rallisi konusunda dikkatli olmaları gerektiği de vurgulandı. Bu gelişmelerin geniş tabanlı riskten kaçınma eğilimine yol açabildiği ve Bitcoin üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturabildiği kaydedildi.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala