Bitcoin Madencilik Şirketi Compute North, İflas Başvurusunda Bulundu

bitcoin madencilik sirketi compute north iflas basvurusunda bulundua

Kripto para piyasasındaki inişli çıkışlı dönemden en çok etkilenen şirketler arasında Bitcoin (BTC) madencilik şirketleri yer alıyor. Özellikle piyasa koşullarını gerekçe göstererek birçok madencilik şirketi iflas başvurusunda bulundu. Son olarak Bitcoin madenciliği barındırma şirketi Compute North, kripto para sektöründeki olumsuz hava ve artan enerji maliyetleri nedeniyle firma üzerinde artan baskılara bağlı olarak iflas başvurusunda bulundu.

Compute North’dan İflas Başvurusu

Bitcoin madencilik şirketi Compute North, Teksas’ın Güney Bölgesi için ABD İflas Mahkemesi’ne iflas başvurusunda bulundu. Yapılan başvuruya göre şirket alacaklılara geri ödeme yapmak için İflas başvurusunda Compute North’un 200 alacaklıya yaklaşık 500 milyon dolar borcu olduğu belirtilirken, varlıklarının 100 milyon ila 500 milyon dolar arasında olduğu söyleniyor.

Compute North‘un CEO’su Dave Perrill konu hakkında şu şekilde açıklama yaptı:

Compute North’un personeli bugün bize iflas başvurusunun ticari operasyonları kesintiye uğratmaması gerektiği konusunda bilgi verdi. Durumu izlemeye devam ediyoruz ve mevcut olduklarında daha fazla güncelleme sağlayacağız. Şirket, şirkete işlerini istikrara kavuşturma ve müşterilerimize ve ortaklarımıza hizmet vermeye devam etmemizi ve stratejik hedeflerimize ulaşmak için gerekli yatırımları yapmamızı sağlayacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
375.636,16 TL 0,43%
ethereumETH/TRY
25.179,31 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
18,57 TL 0,28%
bnbBNB/TRY
5.458,55 TL 0,86%
usd-coinUSDC/TRY
18,57 TL 0,23%
xrpXRP/TRY
9,18 TL 2,58%
binance-usdBUSD/TRY
18,53 TL 0,29%
cardanoADA/TRY
8,03 TL 0,61%
solanaSOL/TRY
635,44 TL 0,46%
dogecoinDOGE/TRY
1,21 TL 1,18%
Bağlantıyı kopyala