Bitcoin Madencilik Cihazı Üreticisi MicroBT’den Yeni Cihazlar

bitcoin madencilik cihazi ureticisi microbtden yeni cihazlar

Son dönemde Bitcoin fiyatındaki toparlanma, Bitcoin madencilik faaliyetleri de artmış durumda. Çin merkezli Bitcoin madencilik cihazı üreticisi MicroBT, şimdiye kadarki en güçlü Bitcoin madencilik cihazını tanıttı.

MicroBT, Şimdiye Kadarki En Güçlü Bitcoin Madencilik Cihazı

Bitcoin madencilik cihazı üreticisi MicroBT, düzenlenen bir etkinlikte üç yeni madencilik cihazını tanıttı. Şirketin tanıtmış olduğu cihazlar arasında şimdiye kadarki en güçlü madencilik cihazı da yer alıyor.

bitcoin madencilik cihazi ureticisi microbtden yeni cihazlar 2

Şirketin tanıtmış olduğu yeni modellerden biri olan WhatsMiner M53S++, terahash başına 22 joule (J/T) verimlilikle saniyede 320 terahash (TH/s) hesaplama gücü sunuyor. Şirketin kurucusu ve CEO’su Zuoxing Yang, bu modelin rakibi Bitmain’in 257 TH/s’ye varan Antminer S19 XP Hydro modelinden daha güçlü olduğunu, ancak 20,8 J/T’de çalışabilen Bitmain modelinden daha az verimli olduğunu ifade etti.

Tanıtılan diğer iki model ise hava soğutmalı ve 150 TH/s işlem gücüne sahip M50S++ ve daldırmalı soğutma için tasarlanan ve 230 TH/s’ye kadar işlem yapabilen M56S++ idi. Her iki makine de 22 J/TH verimliliğe sahip. Son olarak şirket yeni modeller için motivasyonunu, madencilerin muazzam güç kullanımına ilişkin hararetli geçen tartışmaların ortasında, esas olarak sürdürülebilir enerji kaynağı kullanmak olarak açıkladı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.886,63 TL 0,39%
ethereumETH/TRY
38.247,57 TL 0,01%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
6.276,98 TL 0,19%
usd-coinUSDC/TRY
20,11 TL 0,30%
xrpXRP/TRY
10,52 TL 5,85%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,42%
staked-etherSTETH/TRY
38.211,91 TL 0,02%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,27%
solanaSOL/TRY
427,33 TL 2,63%
Bağlantıyı kopyala