bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,907.12 1.58%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,394.75 1.86%
bnb
BNB (BNB) $ 570.56 0.64%
solana
Solana (SOL) $ 162.56 1.71%
xrp
XRP (XRP) $ 0.547222 5.35%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.41978 4.93%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.118839 2.81%

Bitcoin düşüşe direniyor: Önceki döngülerden farklı!

btc ayi boga dusus

Yapılan analizlere göre, tepkisel satışlara rağmen Bitcoin (BTC) tarafındaki düşüş önceki döngülerden farklı. BTC fiyatı, ayıların baskısına rağmen daha hafif bir düzeltme yaşadı.

Cointelegraph’ın yapmış olduğu bir habere göre, Bitcoin (BTC) ayıları ne kadar baskı kurarsa kursunlar istedikleri sonucu elde edemediler. Haberde, ayıların BTC fiyatı üzerindeki gücünü kaybetmeye başladığı ve BTC’nin 100 milyon dolardan fazla satışı absorbe ettiği vurgulandı.

Haberde, Glassnode’un Checkmate isimli analistinin yaptığı yorumlara da yer verildi. Checkmate, bir paylaşımında, BTC’deki düşüşlerin yüzde 20’yi ancak bulduğunu ve bunun önceki döngülere göre farklı bir düzeltme olduğunu aktardı. BTC’nin düşüşe direniyor ve toparlanmaya çalışıyor.

Bitcoin dongu ayi dusus

Bu sefer başka: Bitcoin düzeltmesi şiddet kazanamadı

Cointelegraph’ın birkaç analiz üzerinden yapmış olduğu habere göre, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra düşüşe geçen Bitcoin (BTC) güçlü bir yapı oluşturdu.

Haberde, BTC fiyat performansının rutin olarak aşağı çekilemediği ve 2024’teki görünümün önceki döngülere göre daha farklı olduğu aktarıldı.

Yapılan analizde, BTC’deki satıcıların bu döngüde klasik bir boğa düzeltmesini bir türlü tetikleyemediği öne sürüldü. Glassnode analisti Checkmate’in, BTC ayılarının yüzde 20’lik geri çekilmeyi halen daha başaramadığını söylemesi ise dikkat çekti.

BTC, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 74.000 dolar bölgesinden geri çekildi, ancak bu yüzdesel olarak bakıldığında önceki döngülere göre hafif kaldı. Checkmate, tarihsel döngülere ve boğa piyasalarına yönelik yaptığı analizde bu farklılığın öne çıktığını vurguladı.

Checkonchain adlı grafik üzerinden yorum yapan Checkmate, yüksek seviyelerdeki kâr alma ve tepkisel satışlara rağmen piyasanın en fazla yüzde 20’lik bir geri çekilme yaşamasına dikkat çekti. Analist, “Bu döngüde hâla en sevdiğim Bitcoin grafiği” yorumunda bulundu.

Analist, konuyla ilgili, “Piyasa yüz milyon dolarlık satış günlerini absorbe ediyor ve ayılar hala yüzde 20’lik bir geri çekilmeyi başaramadı.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Cointelegraph ise Bitcoin dinamiklerinin 2024 yılında önemli ölçüde değiştiğini vurguladı. Cointelegraph, Ocak ayındaki lansmanından bu yana spot Bitcoin ETF’lerin 500.000 den fazla BTC biriktirdiğini aktardı. Bu veriyi öne süren Cointelegraph, olgunlaşan alıcıların yükseliş beklentisini körüklediğini iletti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Özgür Umut Demirci

24 Aralık 1997 tarihinde Artvin'de dünyaya geldi. Özgür, bir süre Bursa'da yaşadı. Bursa'da TSO Gürsu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Antalya Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde Lisans eğitimini tamamladı. 2020 yılından beri sektörün içinde yer alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala