Bitcoin (BTC) İçin Kritik Zamanlar

Çiğdem Ceylan’ın sunuculuğuyla haftanın öne çıkan haberleri; Hindistan kripto paraları yasaklamak istiyor. Elon Musk, Twitter davasında ilk raundu kaybetti. Tüm bunlar ve ve daha fazlası Kripto Bülten’de.

Kripto Para Dünyasında Neler Oluyor?

Yakın zamanda kripto işlemlerine vergi getiren Hindistan Hükümeti, şimdi de kriptoları yasaklamak istiyor. Kripto paralara yönelik sert adımlar uygulayan Hindistan, aynı zamanda yasağın yürürlüğe girmesi için küresel iş birliği olması gerektiğini savunuyor.

İtalya, kripto para şirketlerine yeşil ışık yakmaya devam ediyor. İtalya hükümeti, kripto varlık servis sağlayıcısı olarak faaliyet göstermesi için ilk başta Coinbase’e ardından da Crypto.com ve Bitgo’ya onay verdi. 

Fransa’nın en büyük bankası ve ülkemizde de Türk Ekonomi Bankası’nın ortaklarından olan BNP Paribas, kripto saklama hizmeti sunmaya hazırlanıyor. Şirket, bu hizmeti için kripto saklama uzmanı Metaco ile birlikte çalışacak.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz aylarda sosyal medya platformu Twitter’ı satın almak için bir anlaşma imzalamış sonrasında ise anlaşmadan vazgeçmişti. Bu hamle üzerine Elon Musk’a  dava açan Twitter, ilk galibiyetini aldı.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, 2022 yılının ikinci çeyrek raporunu yayımladı. Yayımlanan rapora göre şirket elindeki Bitcoin’lerin yüzde 75’ini sattı. Satış sonrası şirketin elinde şu anda 218 milyon dolar değerinde kripto para bulunduğu belirtildi.

Güneydoğu Asya merkezli kripto borsası Zipmex, mevcut piyasa koşullarını sebep göstererek para çekim işlemlerini durdurduğunu açıkladı. 

Sıfır bilgi kanıtları olarak bilinen Ethereum uyumlu ilk ölçeklendirme çözümü olan Polygon Zero-Knowledge Ethereum Virtual Machine piyasaya sürüldü.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
380.891,14 TL 7,67%
ethereumETH/TRY
29.446,96 TL 10,28%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
18,08 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.170,46 TL 2,23%
binance-usdBUSD/TRY
18,10 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
6,17 TL 6,20%
cardanoADA/TRY
8,27 TL 7,89%
solanaSOL/TRY
662,88 TL 3,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 5,34%
Bağlantıyı kopyala