Birleşik Arap Emirlikleri, Blockchain’e Dayalı Veri Depolama Platformunu Hayata Geçiriyor

Abone Ol:google-news
0
08/02/2020

Blockchain alanında yenilikçi çözümlerin kullanımında dikkat çeken ülkelerden Birleşik Arap Emirlikleri, sağlık alanında kullanılmak üzere Blockchain teknolojisine dayalı yeni bir dijital veri depolama platformunu hayata geçiriyor.

Birleşik Arap Emirlikleri Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan proje ile hastaneler, sağlık alanında faaliyet gösteren diğer tesisler ve kamu kuruluşları arasında entegrasyonun sağlanması hedefleniyor. Son dönemin en çok konuşulan teknolojilerinden yapay zekanın da kullanıldığı platform ile sağlık profesyonelleri, teknik uzmanlar ve sağlık kuruluşları arasında bilgi akışı hızlandırılırken bilgiye daha kolay erişilebilmesi sağlanacak. Böylece vatandaşlara çok daha iyi hizmet verilebilecek.

Son dönemde sağlık kuruluşlarına gerçekleştirilen siber saldırılar, daha güvenli veri depolama çözümlerine duyulan ihtiyacın artmasına neden oldu. Blockchain, sağladığı değiştirilemezlik ve merkezi olmaması gibi çeşitli gelişmiş özellikleriyle veri depolama sistemlerine ekstra güvenlik sağlıyor.

Yeni veri depolama sistemi aynı zamanda ülkenin medikal turizmini de güçlendirecek ve  denetimlerin daha etkili bir şekilde yapılabilmesine olanak tanıyacak.

 

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.024 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Bülent Nevres

Daha önce PCWeek, eWeek, Cisco, Ünite İletişim, İz İletişim ve BThaber'de çeşitli görevlerde bulunan Bülent Nevres, şu anda BTCHaber.com'un yayın koordinatörülüğünü üstleniyor. Bülent Nevres ayrıca, teknoloji alanında birçok şirkete de içerik sağlamaya devam ediyor.

https://www.btchaber.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 295.897,32 TL 1,62%
ethereum
Ethereum (ETH) 19.795,07 TL 2,40%
tether
Tether (USDT) 8,43 TL 0,32%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.869,21 TL 2,82%
cardano
Cardano (ADA) 12,39 TL 5,83%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,62 TL 2,01%
xrp
XRP (XRP) 7,00 TL 1,72%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,43 TL 0,03%
polkadot
Polkadot (DOT) 172,95 TL 2,29%
uniswap
Uniswap (UNI) 178,17 TL 2,00%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap