bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,638.12 2.17%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,808.53 1.68%
bnb
BNB (BNB) $ 598.26 2.62%
solana
Solana (SOL) $ 177.16 0.55%
xrp
XRP (XRP) $ 0.524913 0.39%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.463396 4.21%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.159497 4.33%

Bir sonraki ralli nerede? Base ağında dikkat çeken beş altcoin

Kripto para piyasası son yıllarda bir çok trendin etrafındaki büyük artışlara sahne oldu. Geçmiş boğa dönemlerinde merkeziyetsiz finans (DeFi) ve metaverse projelerinin tokenleri rakiplerine kıyasla daha fazla değer kazanmıştı.

Günümüzde ise altcoin piyasası yapay zeka coinleri ve memecoin furyalarıyla çalkalanıyor. Özellikle Solana (SOL) tabanlı memecoinler son dönemde yatırımcısına yüksek kârlar getirdi.

Bu yazımızda, Coinbase’in geçtiğimiz sene lanse ettiği katman-2 blokzincir ağı Base’de bir trendin oluşması halinde öne çıkması muhtemel beş altcoin projesini ele alıyoruz:


1- Toshi (TOSHI): Brian Armstrong’un kedisi

Base blokzincirinin piyasa değeri en büyük altcoinleri arasında yerini alan Toshi, ismini Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un kedisinden alan bir şaka temalı memecoin olarak karşımıza çıkıyor.

toshi

CoinMarketCap verilerine göre 420 milyar adetlik maksimum arzının yüzde 97’sinin dolaşımda olmasıyla öne çıkan TOSHI, 135 milyon dolar piyasa değerine sahip. Rakipleri Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin’den (DOGE) oldukça geride kalan bu rakam, muhtemel bir Base rallisi halinde kat ve kat artabilir.


2-Brett (BRETT): Pepe’nin yakın dostu

Base blokzincirinde yer alan bir başka memecoin olan Brett, kurbağa temalı PEPE coin’in yakın arkadaşı olmasıyla biliniyor. Söz konusu iki altcoin farklı blokzincirlerde yer alsa da PEPE’nin geçmiş performansının gelecekte “kankasına” yansıması içten bile değil.

brett

300 milyon doları aşkın piyasa değerine sahip olan BRETT coin, an itibarıyla 0,0309 dolardan el değiştiriyor. Söz konusu memecoin, merkezi borsalardan CoinEx ve CoinW’da listeleniyor. Pepe’nin yakın arkadaşına UniSwap ve SushiSwap gibi DeFi platformlarından da ulaşabilirsiniz.


3-CyberConnect (CYBER): Blokzincir tabanlı sosyal medya

Sosyal medyanın günümüzde büyük önem kazandığı dijital çağda CyberConnect blokzincir tabanlı bir sosyal medya platformu olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcı mahremiyetine büyük önem atfeden CyberConnect’in tokeni CYBER, kısa sürede milyonlarca dolarlık piyasa değerine ulaştı.

cyberconnect cyber

CoinMarketCap’e göre 242 milyon dolar toplam değere sahip olan CYBER, günümüzde Binance, Gate.io, KuCoin ve HTX gibi büyük borsalarda işlem görüyor. Söz konusu kripto para, Base ekosisteminin en büyük dördüncü tokeni ünvanını taşıyor.

Daha detaylı CyberConnect rehberimizi incelemek için buraya tıklayın.


4- Aerodrome Finance (AERO): Base tabanlı likidite merkezi

Velodrome Finance’in forku olarak blokzincir hayatına başlayan Aerodrome Finance, Base ağında otomatik piyasa yapıcı ve likidite merkezi hizmetleri sunuyor. Protokolün tokeni AERO’yu elinde tutan yatırımcılar, staking gibi araçlarla gelir elde ederken projenin gidişatını belirlemek için oy kullanma hakkına sahip oluyor.

aerodrome finance aero

An itibarıyla 0,80 dolardan el değiştiren AERO coin, toplamda 127 milyon dolar piyasa değerine sahip. AERO, Coinbase ve UniSwap gibi platformlarda işlem görüyor.


5-Axelar (AXL): Ekosistemin bir numarası

Base blokzincirinin en büyük tokeni ünvanını elinde tutan AXL, Axelar’ın kripto para birimidir. Axelar, blokzincirler arasında tam bir iletişim kurmayı amaçlayan yenilikçi bir projedir. Geliştiriciler, tek bir blokzincir ağının günümüz ihtiyaçlarına yanıt veremeyeceğine inanıyor.

axelar axl

CoinMarketCap verilerine göre Base ekosisteminin bir numarası AXL, 1 milyar 184 milyon dolar piyasa değerine sahip. Axelar’ın kripto parası başta Binance, HTX ve Coinbase olmak üzere bir çok borsada işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Buğra Çimen

Buğra Çimen, 5 Ocak 2000 tarihinde İstanbul’da doğdu. Eğitim hayatını İstanbul’da devam ettiren Buğra, Başakşehir Doğa Anadolu Lisesi’nden mezun olmasının ardından lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nin İktisat bölümünde sürdürüyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala