Bir Koleksiyoner 330 Adidas NFT’sini Aynı Anda Aldı

bir koleksiyoner 330 adidas nftsini ayni anda aldi

Kısa bir süre önce sizlerle ünlü giyim şirketi Adidas’ın NFT’lerini piyasaya sürdüğünü paylaşmıştık. NFT basımlarının sonrasında ise ilginç bir detay ortaya çıktı. Bir NFT koleksiyoneri, akıllı sözleşmeleri kullanarak ilginç bir yönteme başvurdu ve sadece 2 adet NFT alınmasına izin verilirken 330 adet NFT’nin sahibi oldu.

adidas nft BTCHaber.com

Adidas’ın 330 NFT’si Akıllı Sözleşmeler Sayesinde Alındı

Bir Blockchain geliştiricisi ve ürün stüdyosu Sprise.co’nun kurucu ortağı olan Montana Wong’a göre, bir kullanıcı özel bir akıllı sözleşme yaptı ve bunu NFT’ler basılmadan birkaç saat önce devreye aldı. Sözleşme yürütüldüğünde, her biri iki NFT basan ve bunları sahibinin ana Ethereum adresine aktaran 165 alt akıllı sözleşme oluşturdu.

Wong, detaylarını Twitter üzerinden paylaştığı işlemi şu şekilde özetledi:

“Her alt akıllı sözleşme benzersiz bir adrese sahip olduğundan, yaratıcı, satışın getirdiği 2 öğe sınırından kaçınabildi. NFT’leri yaratıcının ana adresine gönderdikten sonra, akıllı sözleşmesi kendi kendini imha etti.” 

Etherescan verilerindeki işleme göre, kullanıcı ödenen her öğe çin 0.2 ETH fiyatlı olarak 330 NFTlerdeki için 66 ETH (251.036 dolar) ödedi.

Son olarak Adidas’ın bu NFT satışından 22.53 milyon dolar kâr (5.924 ETH) elde ettiğini de belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 470.079,10 TL 4,62%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.350,31 TL 7,78%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,38%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.891,02 TL 6,36%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,08%
cardano
Cardano (ADA) 14,24 TL 7,83%
solana
Solana (SOL) 1.262,52 TL 16,39%
xrp
XRP (XRP) 7,99 TL 8,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 864,34 TL 1,82%
polkadot
Polkadot (DOT) 244,50 TL 8,55%
Bağlantıyı kopyala