Bir Hint Üniversitesi Hedera Yönetişim Konseyine Katıldı

bir hint universitesi hedera yonetisim konseyine katildi

Bir Hint üniversitesi olan Hindistan Teknoloji Enstitüsü Madras (IITM), merkeziyetsiz Hedera Hashgraph yönetişim konseyinin bir üyesi olduğunu açıkladı. Üniversite ile birlikte konseyin üye sayısı 39’a çıktı.

IITM, dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) üzerine inşa edilmiş Hedera kamu defterini yönetmek için faaliyet gösterecek.

Bir Hint Üniversitesi, Hedera Yönetişim Konseyinde

IITM, konseye katılarak, DLT’nin eğitim ve analiz yeteneklerinin geliştirilmesine katkı sağlayacak. Aynı zamanda, Hedera Consensus Service ve Hedera Token Service aracılığıyla fonlar için halka açık blok zincirlerinin kullanım koşullarını kontrol altına alacak.

bir hint universitesi hedera yonetisim konseyine katildi 2

Konuyla ilgili IITM Profesörü Prabhu Rajagopal‘dan da bir açıklama geldi. Rajagopal, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Sağlık, endüstri ve dijital medyadaki blok zinciri destekli bilgi sistemlerindeki çözümlerimizi test etme ve ölçeklendirme fırsatı beni özellikle heyecanlandırıyor.”

Birkaç ay öncesinde üniversitedeki araştırmacılar, blok zinciri tabanlı bir telefon uygulaması tanıtmıştı. BlockTrack isimli uygulama, müşterilerin ve kuruluşların tıbbı bilgilerini dijitalleştiriyor ve işliyor.

Diğer yandan, Hindistan’da kripto para birimlerine vergilendirme uygulanması üzerine konuşmalar yapılıyor. Hindistan Gelir Vergisi Departmanı, kripto alım satımlarından elde edilen kazançları vergilendirme konusunda istekli.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 389.241,46 TL 2,72%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.234,53 TL 3,20%
cardano
Cardano (ADA) 20,41 TL 0,43%
tether
Tether (USDT) 8,47 TL 0,23%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.425,15 TL 2,05%
xrp
XRP (XRP) 9,15 TL 2,16%
solana
Solana (SOL) 1.431,18 TL 7,31%
polkadot
Polkadot (DOT) 312,95 TL 6,88%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,01 TL 1,04%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,47 TL 0,46%
Copy link
Powered by Social Snap