Binance’in CEO’su Terra (LUNA) ve UST Hakkında Konuştu

Binancein CEOsu Terra LUNA ve UST Hakkinda Konuştu

Kripto para sektörünün tüm odağı şu anda LUNA ve UST olmuş durumda. Bu varlıkların binlerce yatırımcısı mağduriyet yaşarken, birçok kripto para borsası da zararın önüne geçmek adına LUNA’yı delist ediyorlar. Son olarak Binance’in CEO’su Changpeng Zhao ise LUNA ve UST hakkında bir dizi tweet paylaşımında bulundu. Zhao, Terra konusunda büyük hayal kırıklığı yaşadığını açıkladı.

Binance’in CEO’su: LUNA Ekibi Beni Hayal Kırıklığına Uğrattı

Terra (LUNA) birçok borsadan delist edilirken, UST’nin fiyatı düşmeyi sürdürüyor. Terra Blockchain ağının da durdurulmasıyla devam eden çöküşe bir yorum da Binance’in CEO’su Changpeng Zhao‘dan geldi. Zhao, UST/LUNA olayının Terra ekibi tarafından nasıl ele alındığı (veya ele alınmadığı) konusunda çok hayal kırıklığına uğradığını açıkladı.

LUNA’nın arzının çok hızlı bir şekilde arttığını, ancak kullanıcıların bunu anlamadığı için LUNA‘nın kontrollü olarak delist edildiğini açıkladı.

Bunun yanı sıra CEO, LUNA ekibinin konu hakkındaki yaklaşımını kınarken, Axie Infinity ekibine kıyasla LUNA ekibinin sorumluluk almadığını, planlarının olmadığını ve Binance ile proaktif bir şekilde iletişim kurmadıklarını söyledi. Topluluk tarafından ise farklı görüşlerin olduğunu bildiklerini açıklayan Zhao, şu anda kullanıcıları korumanın en iyi yolunun ticareti askıya almak olduğunu düşündüklerini ve durumu incelemeye devam edeceklerini vurguladı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
463.384,91 TL 6,36%
ethereumETH/TRY
31.961,30 TL 8,80%
tetherUSDT/TRY
15,44 TL 0,52%
usd-coinUSDC/TRY
15,45 TL 0,56%
binance-coinBNB/TRY
4.561,73 TL 10,97%
xrpXRP/TRY
6,58 TL 12,36%
cardanoADA/TRY
8,53 TL 16,68%
binance-usdBUSD/TRY
15,47 TL 0,36%
solanaSOL/TRY
793,35 TL 17,20%
polkadotDOT/TRY
165,77 TL 25,29%
Bağlantıyı kopyala