Binance Smart Chain’deki DeFi Etkinliği Hızla Büyüyor

binance smart chaindeki defi etkinligi hizla buyuyor

Binance Smart Chain (BSC) üzerindeki DeFi etkinliği hızla aktivite artırmaya devam ediyor. DappRadar’ın en son yayınladığı raporuna göre, ağa bağlı benzersiz aktif cüzdanların (UAW) sayısı 3. çeyrekte günde ortalama 608.500‘ü aşmış durumda. 

Popüler veri toplama ve analiz şirketi, bunun çeyreğe göre yüzde 20’lik bir artışı yansıttığını ve bir yıllık dönemde metriğin etkileyici bir şekilde yüzde 487 gibi devasa bir oranda arttığını belirtti.

binance smart chaindeki defi etkinligi hizla buyuyor

Binance Smart Chain, DeFi Sektörü İle Birlikte Büyüyor

Raporda, tüm Blockchain endüstrisinin bir önceki çeyreğe göre yüzde 25’lik bir kullanım artışı  kaydedildiği ve günlük ortalamada 1.54 milyondan fazla UAW’ye ulaşıldığı belirtildi. 

DappRadar’ın verilerine dayanarak, Binance Chain (BC) ile paralel çalışan Binance markalı bağımsız hisse kanıtı (PoS) platformunda kaydedilen artırılmış aktivite, endüstrinin olumlu eğilimi ile aynı doğrultuda.

Raporda ek olarak, “Oyun sektörü, çeyrek boyunca ortalama 168.700 UAW çekti ve metriği önceki çeyreğe göre yüzde 1.700 oranında artırdı” diyerek, BSC’de de oyunların kullanımı artırmada önemli bir rol oynadığına dikkat çekti.

Diğer taraftan, DeFi uygulamalarıyla etkileşime giren günlük UAW sayısı, önceki çeyreğe göre yüzde 14 düşerek ortalama 412.000 UAW olarak kaydedildi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 654.358,93 TL 3,81%
ethereum
Ethereum (ETH) 54.758,20 TL 5,30%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.551,42 TL 4,70%
tether
Tether (USDT) 13,57 TL 1,26%
solana
Solana (SOL) 2.498,28 TL 9,05%
cardano
Cardano (ADA) 17,81 TL 6,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,58 TL 1,02%
xrp
XRP (XRP) 10,58 TL 8,17%
polkadot
Polkadot (DOT) 359,01 TL 8,28%
terra-luna
Terra (LUNA) 858,34 TL 15,08%
Bağlantıyı kopyala