bitcoinBTC/TRY
1.227.114,25 TL 3,04%
ethereumETH/TRY
65.005,47 TL 3,89%
tetherUSDT/TRY
28,98 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.789,41 TL 1,86%
xrpXRP/TRY
18,06 TL 4,54%
solanaSOL/TRY
2.008,28 TL 3,09%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,06%
staked-etherSTETH/TRY
64.981,73 TL 3,82%
cardanoADA/TRY
16,09 TL 4,05%
dogecoinDOGE/TRY
2,86 TL 0,94%

Paylaş

Binance CEO’su CZ’den istifa açıklaması: Yeni CEO belli oldu

Binance Chief Executive Officer Zhao Changpeng Interview

Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsa yönetiminden istifa ettiğini doğruladı. X (eski adıyla Twitter) hesabı üzerinden açıklamada bulunan CZ, “Hatalar yaptım ve sorumluluk almalıyım. Bu karar, topluluğumuz, Binance ve benim için en iyisi.” ifadelerini kullandı.

Binance CEO’su CZ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada borsadan istifa ettiğini belirtti. Bu kararın tüm piyasa için en doğrusu olacağını vurgulayan CZ, şu ifadeleri kaydetti:

“Bugün Binance’in CEO’luğundan istifa ettim. Kuşkusuz duygusal olarak vazgeçmek kolay olmadı. Ama bunun yapılacak doğru şey olduğunu biliyorum. Hatalar yaptım ve sorumluluk almalıyım. Bu, topluluğumuz, Binance ve benim için en iyisi. Binance artık bir bebek değil. Yürümesine ve koşmasına izin vermemin zamanı geldi. Binance’in sahip olduğu derin altyapıyla büyümeye ve başarılı olmaya devam edeceğini biliyorum. Bunu duyurmaktan mutluluk duyuyorum.

Eski Bölgesel Piyasalar Küresel Başkanımız olan Richard Teng, bugün Binance’in yeni CEO’su seçildi. Richard son derece nitelikli bir liderdir ve otuz yılı aşkın finansal hizmetler ve düzenleme deneyimiyle şirketin bir sonraki büyüme döneminde yönünü belirleyecektir. Binance’in bir sonraki güvenlik, şeffaflık, uyumluluk ve büyüme aşamamıza ulaşmasını sağlayacak. Binance’e katılmadan önce Richard, Abu Dhabi Global Market’te (ADGM) Finansal Hizmetler Düzenleme Otoritesi’nin CEO’suydu; Singapur Borsası (SGX) Baş Düzenleyici Görevlisi; ve Singapur Para Otoritesi’nde Kurumsal Finans Direktörü. Richard ve tüm ekiple birlikte, en iyi günlerin Binance
ve kripto endüstrisi öndeydi.

Şirketimizin tarihsel bilgisine sahip bir hissedar ve eski CEO olarak, ABD kurum kararlarımızda belirtilen çerçeveye uygun olarak, gerektiğinde danışmanlık yapmak üzere ekibe hazır olacağım. Benim için sırada ne var? Önce biraz ara vereceğim. Son 6,5 yıldır tek bir gün bile gerçek (telefon kapalı) mola yaşamadım.

Bundan sonra şu anki düşüncem muhtemelen pasif yatırım yapacağım, blockchain/Web3/DeFi, yapay zeka ve biyoteknoloji alanlarındaki girişimlerde azınlık tokenı/hissedar olacağım. Sonunda DeFi’ye ayıracak daha fazla zamanım olacağı için mutluyum. Kendimi yeniden bir startup’ı yöneten bir CEO olarak göremiyorum.

Tek seferlik (şanslı) bir girişimci olmaktan memnunum. Dinleyici olması durumunda, az sayıda yeni girişimciye özel olarak koç/mentor olmaya açık olabilirim. Hiçbir şey olmasa bile en azından onlara ne yapmamaları gerektiğini söyleyebilirim. Bu bağlamda, ABD kurumlarıyla olan kararlarımızda bunların; Binance’in herhangi bir kullanıcı fonunu kötüye kullandığını iddia etmediklerini ve Binance’in herhangi bir piyasa manipülasyonuna karıştığını iddia etmediklerini belirtmekten gurur duyuyorum. Fonlar SAFU’dur! Bununla birlikte, yeni liderliğin dizginleri eline almasını sabırsızlıkla bekliyorum. Lütfen Richard’ı hak ettiği terfiden dolayı tebrik ederken bana katılın. İleri!”

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala