Binance, Birleşik Krallık Engelini Aşmak İstiyor

binance birlesik krallik engelini asmak istiyor

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Binance, 2021 yılında yönünü düzenleyicilerle uyum içinde çalışmaya çevirdi. İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi (FCA) tarafından ülkedeki operasyonlarına yönelik yasak gelmesinin ardından Binance, Birleşik Krallık’ta kayıtlı bir şirket olmak için kolları sıvadı.

Binance Birleşik Krallık Hedefini Sürdürüyor

Binance CEO’su Changeoeng Zhao, verdiği bir röportajda şirketi İngiltere operasyonları hakkında konuştu. Binance’in İngiltere’deki yapısını yeniden inşa etmek istediğini söyleyen Zhao, şirketin 6 ila 18 ay içinde Birleşik Krallık’ta bir kripto şirketi olmayı hedefleyeceğini belirtti.

binance birlesik krallik engelini asmak istiyor 2
Binance CEO’su Changeoeng Zhao

Mali Davranış Otoritesi (FCA), Haziran 2021’de Binance’in İngiltere’de faaliyet göstermesi için resmi izne sahip olup olmadığını netleştirmesini istemişti.

Binance CEO’su konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Birleşik Krallık’ta varlık göstermeye devam etmek ve Birleşik Krallık kullanıcılarına tam lisanslı ve tam uyumlu bir şekilde hizmet vermek istiyoruz.”

Çin’de 2017 yılında bir baskıya karşılaşan Binance, merkezini dünya çapındaki birden fazla yere kaydırmıştı. Şirketin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri küresel bir merkezinin olmamasıydı. Zhao bu konuyla ilgili de şunları söyledi:

“Düzenleyiciler bize ‘Genel merkeziniz nerede?’ diye sorduğunda cevabımız, merkezimizin olmadığı, merkezi olmayan bir organizasyon olduğumuzdu. Onlar da bizimle nasıl çalışacaklarını bilmiyordu. Bunu şimdi anlıyoruz. Dolayısıyla şu anda Birleşik Krallık dahil çoğu yerde gerçek ofisler, tüzel kişilikler, uygun bir kurul, uygun yönetim yapıları kurma sürecindeyiz.” 

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 489.771,47 TL 0,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.360,90 TL 0,71%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.071,74 TL 1,94%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,25%
cardano
Cardano (ADA) 13,77 TL 4,59%
solana
Solana (SOL) 1.243,17 TL 0,25%
xrp
XRP (XRP) 8,11 TL 0,81%
terra-luna
Terra (LUNA) 831,90 TL 7,32%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,34 TL 2,46%
Bağlantıyı kopyala