bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,927.40 0.31%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,480.54 0.85%
bnb
BNB (BNB) $ 578.08 0.57%
solana
Solana (SOL) $ 161.17 0.70%
xrp
XRP (XRP) $ 0.580729 8.14%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.440666 1.53%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.122683 1.91%

Binance Apple, Microsoft ve MicroStrategy Tokenize Hisselerini Listeleyeceğini Duyurdu

binance apple microsoft ve microstrategy tokenize hisselerini listeleyecegini duyurdu 1

Önde gelen kripto para alım satım platformu Binance Apple, Microsoft ve MicroStrategy’nin tokenize hisselerini listeliyor. 

Binance Apple, Microsoft ve MicroStrategy’nin tokenize hisselerini listeleyeceğini duyurdu. Açıklamaya göre Binance kullanıcıları, MicroStrategy token’ları ile bugün itibariyle işlem yapabilecek. Apple 28 Nisan, Microsoft ise 30 Nisan tarihinde listelenecek. Tokenize hisseler TSİ 16:30 itibariyle işleme açılacak. 

Binance tokenize hisse ürününü bu ayın başlarında Tesla (TSLA) ile başlatmıştı. Daha sonra kripto para dünyasında Nasdaq listelemesi ile büyük bir heyecana neden olan Coinbase’in hisse token’ını listeledi. 

Daha önce bildirdiğimiz üzere, Binance bu ürünü ile Avrupalı düzenleyicilerinin dikkatini üzerine çekmiş oldu. İngiliz düzenleyici FCA, Financial Times’a borsanın tokenize hisseleri listelerken menkul kıymet kurallarına uyup uymadığını kontrol etmek için bir inceleme başlattığını bildirdi. 

“Gizlilik yükümlülükleri nedeniyle özel durum hakkında yorum yapamayız. Bununla birlikte, temel olarak, aşağıdakiler geçerlidir: token’lar devredilebilirse, bir kripto para borsasında alınıp satılabilirse ve temettü veya nakit ödeme gibi ekonomik yetkilerle donatılmışsa, menkul kıymetleri temsil ederler ve bir prospektüs yayınlama yükümlülüğüne tabidirler.”

Ürün Çin, Türkiye ve ABD gibi bölgelerde ise kullanılamayacak. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala