bitcoinBTC/TRY
1.089.654,78 TL 0,54%
ethereumETH/TRY
59.261,74 TL 0,72%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
6.578,11 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
17,48 TL 0,66%
solanaSOL/TRY
1.703,00 TL 1,08%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,14%
staked-etherSTETH/TRY
59.187,05 TL 0,87%
cardanoADA/TRY
10,83 TL 2,18%
dogecoinDOGE/TRY
2,40 TL 2,24%

Paylaş

Binance, 3Commas API Sızıntısı Konusunda Uyardı

Binance 3Commas API Sizintisi Konusunda Uyardi

Kripto para dünyasında son dönemde artan popülarite, bir takım sorunları de beraberinde getiriyor. Bu sorunların başında ise şüphesiz hack saldırıları ve dolandırıcıklar geliyor. Kullanıcıların bilinçsizliğinden faydalanan dolandırıcılar ve projelerin açıklarını hedef alan Hacker’lar, önemli bir tehdit oluşturuyor. Son olarak Binance CEO’su Changpeng Zhao ise ticaret botu platformu 3Commas‘tan geniş çaplı API anahtarı sızıntıları olduğundan nerdeyse emin olduklarını açıkladı.

Binance, 3Commas API Sızıntısı Konusunda Uyardı

Binance’in CEO’su CZ, 3Commas API Sızıntısı Konusunda Uyardı

Geçmişte hem Binance hem de FTX (iflas etmeden önce) kullanıcıları 3Commas kaynaklı bir takım sorunlar yaşamıştı. Yakın zamanda tekrardan gündeme gelen 3Commas API sorunu, bu kez de Binance’in CEO’su Changpeng Zhao tarafından dile getirildi:

“3Commas’a (herhangi bir borsadan) bir API anahtarı koyduysanız, lütfen hemen devre dışı bırakın” 

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Çarşamba günü sosyal medyada Ekim ayında yaşanan bir olayla ilgili yeni spekülasyonların ortaya çıkmasının ardından ticaret botu platformu 3Commas’tan geniş çaplı API anahtarı sızıntıları olduğuna neredeyse emin olduklarını açıkladı.

Geçtiğimiz ekim ayında ise 3Commas ve artık çökmüş olan FTX kripto borsası tarafından yürütülen bir soruşturma, API anahtarlarının DMG ticaret çiftleri için yetkisiz alım satımlar yapmak için kullanıldığını ortaya çıkarmıştı. Ek olarak 3Commas ekibi, 20 Ekim’de platforma bağlı FTX API anahtarlarının yetkisiz işlemler gerçekleştirmek için kullanıldığı olay hakkında uyarıldı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala