bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,998.15 0.18%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,114.01 1.14%
bnb
BNB (BNB) $ 558.91 1.20%
solana
Solana (SOL) $ 139.22 0.52%
xrp
XRP (XRP) $ 0.491264 0.55%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.457077 0.86%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.151773 0.39%

Bentley Üniversitesi, Öğrenim Ücretini Kripto Para Biriminde de Alacak

bentley universitesi ogrenim ucretini kripto para biriminde de alacak

Massachusetts’te bulunan finans okulu Bentley Üniversitesi, öğrenim ücretleri için kripto para birimlerini de kabul etmeye başladığını açıkladı. Bentley Üniversitesi bunun için Coinbase ile ortaklık kurdu. Okul, Bitcoin de dahil olmak üzere 3 farklı kripto para biriminde ödeme alacak.

Bentley Üniversitesi, Kripto ile Ödeme Alacak

Bentley Üniversitesi‘nden yapılan açıklamaya göre, okul, kripto ile ödeme alabilmek için kripto para borsası Coinbase ile ortaklık kurdu. Bu kapsamda okul; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve USD Coin (USDC) birimlerinde ödeme kabul edecek. Bentley başkanı E. LaBrent Chrite, 105 yıl önce kurulan okulun geleneksel finansal ortamı tamamen değiştirebilecek bir teknolojiyi benimsediğine dikkat çekti.

bentley universitesi ogrenim ucretini kripto para biriminde de alacak 2

Chrite, açıklamasında şu sözlere de yer verdi:

Bentley Üniversitesi, değişen dünya ekonomisinde başarılı olmak için gerekli bilgi ve becerilere sahip iş liderlerini hazırlamada ön saflarda yer alıyor”

Bu arada İngiltere’deki Cumbria Üniversitesi, Fransa’daki Financial Business School ve İspanya’daki Entrepreneurship Business School da kripto para birimlerinde ödeme alan eğitim kurumları olarak dikkat çekiyor. ABD’de ise Pennsylvania’daki King’s College ve Pennsylvania Üniversitesi de kripto ile ödeme alan okullar arasında.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala