BCB Group, Sutor Bank’ı Satın Alarak Avrupa’da Genişliyor

bcb group sutor banki satin alarak avrupada genisliyor

İngiltere merkezli kripto odaklı ödeme hizmetleri sağlayıcısı BCB Group, fintech odaklı Alman Bankası Sutor Bank’ı satın aldı. BCB Group bu satın alım ile beraber, Avrupa Birliği’ndeki genişlemesini sürdürüyor. Bunun yanında Alman düzenleyici BaFin’in onayını gerektiren anlaşmanın şartları henüz açıklanmadı. Ayrıca BCB Group, işlemin Şubat ayı sonuna kadar tamamlanmasını bekliyor.

BCB Group, Sutor Bank ile AB’de Müşterilerine Daha İyi Hizmet Verecek

Kripto odaklı ödeme hizmetleri sağlayıcısı BCB Group Avrupa Birliği’ndeki hizmet ağını genişletmek için Alman Bankası Sutor Bank’ı satın aldığını duyurdu.

İngiltere merkezli BCB Group tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Gruba tam lisanslı bir banka eklemek, BCB Group’un AB’deki müşterilerine daha iyi hizmet vermesini ve iş kolunda büyümeyi sürdürmesini sağlayacak.

bcb group bitcoin btc satin almak isteyen sirketlere yonelik yeni hizmetini baslatti VArKWgrA

Bir basın açıklamasına göre, Londra merkezli şirket bu yıl Şubat ayında 4 milyar doların üzerinde ödeme ve işlem gerçekleştirdi. Bunun yanında Mart ayında, daha fazla lisans almaya ve İsviçre ve Singapur’a doğru ilerlemeye çalışırken, 4,5 milyon dolar toplamayı başardı.

Ayrıca belirtmek gerekirse bir kripto para ödeme uygulaması olan Moonpay, bu yıl Haziran ayında BCB Group ile stratejik bir ortaklık kurdu. Söz konusu ortaklık, Moonpay‘in BCB Group‘ta önemli bir hisse almasını içeriyordu. Bu anlaşmanın da şartları henüz açıklanmadı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 473.061,43 TL 3,32%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.698,79 TL 6,25%
tether
Tether (USDT) 13,42 TL 0,03%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.922,32 TL 5,39%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,09%
cardano
Cardano (ADA) 14,37 TL 5,84%
solana
Solana (SOL) 1.281,33 TL 14,67%
xrp
XRP (XRP) 8,08 TL 7,08%
terra-luna
Terra (LUNA) 874,82 TL 0,09%
polkadot
Polkadot (DOT) 247,32 TL 6,74%
Bağlantıyı kopyala