bitcoinBTC/TRY
1.586.459,52 TL 0,33%
ethereumETH/TRY
91.710,31 TL 0,23%
tetherUSDT/TRY
31,08 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
11.804,89 TL 0,40%
solanaSOL/TRY
3.151,23 TL 1,10%
xrpXRP/TRY
16,82 TL 0,25%
staked-etherSTETH/TRY
91.601,84 TL 0,32%
usd-coinUSDC/TRY
31,08 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
18,05 TL 1,46%
avalanche-2AVAX/TRY
1.124,79 TL 0,98%

Paylaş

Bankacılık devi, spot Ether ETF onayı için tarih verdi

Bankacılık devi, spot Ether ETF onayı için tarih verdi

Banka yetkilisi, potansiyel bir onayın ardından Ether’in 4.000 doları görebileceğini düşünüyor.

Standard Chartered Bank, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Ether ETF’ini karar için son tarih olan 23 Mayıs’ta onaylanmasını bekliyor.

The Block’un haberine göre, şirketin dijital varlıklar araştırma başkanı Geoffrey Kendrick, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“ABD’de beklemede olan spot Ether ETF başvurularının, karar için son tarih olan 23 Mayıs’ta onaylanmasını bekliyoruz.”

Kendrick ayrıca, Ether’in ETF onayı alması halinde potansiyel olarak 4.000 dolara kadar çıkabileceğini tahmin etti.

Kendrick, Grayscale’in tıpkı Bitcoin ETF’inde olduğu gibi Ether ETF’i için de benzer bir dava açabileceğini söyledi ve “SEC’nin Ether’i daha farklı görmesi için temel bir sebep göremiyoruz.” dedi.

Kripto paralara optimist yaklaşıyor

Standard Chartered yetkilisi, genellikle kripto para fiyatlarına yönelik iyimser bakış açısıyla biliniyor.

Kendrick, ETF’lerin onaylanmasından önce fonların 50-100 milyar dolar arasında giriş çekeceğini tahmin etmişti. Bunun gerçekleşmesi halinde varlığın değerinin 2024’ün sonunda 100.000 dolar, 2025 sonunda ise 200.000 dolar olabileceğini savunmuştu.

Kendrick, bugünkü açıklamasında da 100.000 dolarlık fiyat hedefinin hala ulaşılabilir bir durumda olduğunu söyledi.

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada, Bitstamp verilerine göre 43.300 dolar üzerinden işlem görüyor.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala