Bank of America, Kripto Kullanıcılarında Düşüş Görüyor

bank of america kripto kullanicilarinda dusus goruyor

Kripto piyasalarında düşüşler yaşanırken, kullanıcılar kripto konusunda çekimser davranmaya devam ediyor. Bank of America, son yaşanan olaylarla birlikte kripto kullanıcılarında düşüş gördüğünü bildirdi.

Bank of America Kripto Kullanıcılarında Büyük Düşüş Bildirdi

Bank of America, kripto para birimlerinde yaşanan fiyat düşüşlerinin ardından, Kasım 2021’den bu yana kripto para birimi kullanıcılarının sayısının büyük oranda düştüğünü açıkladı. Bank of America’nın son raporunda yayınlanan verilere göre, kripto para birimi kullanıcı sayısında yüzde 50’nin üzerinde düşüş yaşandı.

bank of america kripto kullanicilarinda dusus goruyor 2

Charlotte, Kuzey Carolina merkezli bankacılık şirketi, kripto para birimi kullanan müşteri sayısının Mayıs 2022’de 500.000’in altına düştüğünü rapor etti. Kripto para birimlerinin en yüksek fiyatlara ulaştığı dönemlerde, bu sayının bir milyonun üzerinde olduğu banka tarafından bildirilmişti. Yayımlanan son veriler, keskin bir şekilde düşüş yaşayan kripto para birimlerinin, düşüşünün nedeni ve sektördeki kötü gidişatı bir kez daha net bir şekilde gösteriyor. Bank of America yetkililerinden David Tinsley, Terra’nın stablecoininin çöküşünün piyasa düzeltmelerini hızlandırdığını belirtiyor. Bununla birlikte gün içinde lider kripto para birimi Bitcoin 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren en yüksek seviye olan 20.440 dolara çıktıktan sonra haberin yazımı esnasında 19.582 dolardan işlem görüyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
380.583,75 TL 7,62%
ethereumETH/TRY
29.345,34 TL 10,63%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,08 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.163,95 TL 2,10%
binance-usdBUSD/TRY
18,10 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 6,22%
cardanoADA/TRY
8,28 TL 7,82%
solanaSOL/TRY
660,89 TL 4,28%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 4,80%
Bağlantıyı kopyala