bitcoinBTC/TRY
1.211.855,52 TL 4,72%
ethereumETH/TRY
64.762,70 TL 2,01%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.734,46 TL 2,03%
xrpXRP/TRY
18,04 TL 0,02%
solanaSOL/TRY
1.777,74 TL 2,60%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
64.682,32 TL 1,95%
cardanoADA/TRY
11,76 TL 2,92%
dogecoinDOGE/TRY
2,65 TL 6,70%

Paylaş

Bakan Şimşek’ten kripto varlık açıklaması: Nihai aşamaya geldik

Faiz Karari Sonrasi Mehmet Simsekten Aciklama2

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda gerçekleştirdiği sunumda 2022 yılı Sayıştay denetim raporundan 2024 yılı gider bütçelerine kadar bir dizi konuya değindi. Bakan Şimşek’in sunumu sırasında, kripto varlıklarla ilgili olarak Türkiye’nin geldiği nokta ve bu alandaki çalışmaların son durumu hakkında da bilgilendirme yaptı.

piyasalar mehmet simsek donemine kilitlendir

Şimşek’ten FATF standartlarına vurgu

Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından yayınlanan son raporda, Türkiye’nin 40 FATF standardından 39’una tam uyum gösterdiğine dikkat çekildi. Teknik uyum kapsamında sadece kripto varlıklar konusunda çalışmaların devam ettiğini belirten Bakan Şimşek, bu alandaki hazırlıkların da nihai aşamaya geldiğini vurguladı.

Bakan Şimşek’in açıklamaları, Türkiye’nin kripto varlıklar konusundaki düzenlemelerini hızla tamamlama kararlılığında olduğunu gösteriyor. “Bu kapsamdaki çalışmalarımızı artırarak devam ettirmeye kararlıyız” diyen Şimşek, Türkiye’nin kripto varlıklar konusunda atılacak adımlarla FATF standartlarına tam olarak uyum sağlamayı hedeflediğini belirtti.

Türkiye, gri listede!

Türkiye’nin FATF tarafından “gri liste” olarak nitelendirilen bir listede yer aldığı ve bu listeden çıkma çabalarının sürdüğü biliniyor. Şimşek, bu konuda da “Uygulamada sağlayacağımız etkinlik ile ülkemizi gri listeden çıkarmak için çaba gösteriyoruz” ifadesini kullanarak, kripto varlıklar konusunda alınacak önlemlerle bu hedefe ulaşmayı planladıklarını aktardı.

Bakan Şimşek’in açıklamaları, Türkiye’nin kripto varlık sektöründeki düzenlemeler konusunda ne kadar kararlı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Önümüzdeki dönemde, kripto varlık sektörüne dair atılacak adımların Türkiye’nin uluslararası arenada nasıl bir konum kazanmasına yol açacağı merakla bekleniyor.

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala