Bahreyn Merkez Bankası, JPM Coin Testini Tamamladı

bahreyn merkez bankasi jpm coin testini tamamladi

Bahreyn’in Blockchain teknolojisini benimsemesi son 12 ayda hızlı bir şekilde arttı. Bu konuda önemli adımlar atılıyor. Bahreyn Merkez Bankası’nın JPM Coin testine başlaması da bu adımlardan biri. Bahreyn Merkez Bankası, yaptığı açıklamayla, Onyx ile yapılan JPM Coin testinin başarıyla tamamlandığını açıkladı. JPM Coin’in JPMorgan imzalı olduğunu da belirtelim.

Bahreyn Merkez Bankası JPM Coin ile Ne Sunacak?

Bahreyn Merkez Bankası (CBB), Onyx ile yapılan JPM Coin testinin tamamlandığını açıkladı. CBB, bankanın verimli ödeme çözümleriyle daha iyi bir müşteri deneyimi sunmayı hedeflediğini belirtti.

JPM Coin Sistemi, şimdilik bölgede türünün tek örneği. Test, Bank ABC‘nin Aluminium Bahrain (ALBA) için gerçek zamanlı ödemeler başlatmasını sağladı. Bu sayada ALBA’nın ABD’deki kullanıcılarına fayda sağlanabilecek.

bahreyn merkez bankasi jpm coin testini tamamladi 2

Bu arada Bahreyn hakkında da kısa bir bilgi vermek gerekiyor. Bahreyn, Orta Doğu’nun en hızlı büyüyen ekonomileri arasında yer alıyor. Ülkede GSYİH, 35 milyar doları aşmış durumda. Ayrıca dünya çapındaki finansal teknoloji şirketlerine önemli büyüme fırsatları sunuyor.

Konuyla ilgili konuşan Bahreyn Merkez Bankası Başkanı Rasheed Al Maraj da şunları söyledi:

“Bahreyn Merkez Bankası olarak, krallıktaki finansal hizmetler sektörümüzdeki paydaşlara sunulan yetenekleri ileri ve önde gelen gelişen teknolojileri kullanarak sürekli olarak geliştirme ve zenginleştirme vizyonumuz ve stratejimizle uyumlu olan bu testin başarısını duyurmaktan son derece memnunuz. ALBA, Bank ABC ve Onyx by JP Morgan ile yaptığımız çalışmalar sayesinde, bugün geleneksel sınır ötesi ödemeler alanında var olan verimsizlikleri ve sıkıntılı noktaları ele almayı ve ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 517.127,19 TL 10,08%
ethereum
Ethereum (ETH) 37.055,94 TL 13,90%
tether
Tether (USDT) 13,51 TL 0,05%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.557,88 TL 10,69%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,52 TL 0,24%
cardano
Cardano (ADA) 16,09 TL 11,69%
solana
Solana (SOL) 1.611,33 TL 13,06%
xrp
XRP (XRP) 9,06 TL 10,79%
terra-luna
Terra (LUNA) 916,92 TL 18,33%
polkadot
Polkadot (DOT) 289,55 TL 12,43%
Bağlantıyı kopyala