bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 69,677.67 1.98%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,890.18 1.54%
bnb
BNB (BNB) $ 605.12 1.11%
solana
Solana (SOL) $ 170.45 5.62%
xrp
XRP (XRP) $ 0.534122 1.35%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.466756 2.33%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.168713 1.77%

BAE ve Suudi Arabistan Merkez Bankaları CBDC Raporu Yayınladı

bae ve suudi arabistan merkez bankalari cbdc raporu yayinladi

BAE ve Suudi Arabistan Merkez Bankaları, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) hakkında bir rapor yayınladı.

Raporda, CBDC’lerin avantajları Aber Projesi (HyperLedger Fabric-built Project Aber) üzerinden somutlaştırıldı. Ocak 2019 yılında başlatılan Merkez Bankası destekli bir dijital para denemesi olan Aber, dağıtılmış defter teknolojisinin (DLT) havale sistemlerini iyileştirebileceğini ve gizlilik gereksinimlerini karşılayabileceğini ortaya koydu. Proje başarılı olursa, iki ülke arasındaki finansal işlemleri tümüyle değiştirecek.

Proje DLT ve CBDC’lerin Avantajlarını Ortaya Koyuyor

Proje, blokzinciri tabanlı havale sisteminin geleneksel havale sistemlerine kıyasla önemli avantajlarını olduğunu ortaya koydu. İlk olarak projenin gizlilik gereksinimlerini karşıladığına yer verildi. İkinci olarak ise, ödeme sistemlerinde hem yerel hem de uluslararası bankalara kıyasla önemli avantajlar sağladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala