bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 62,870.84 4.41%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,341.57 4.37%
bnb
BNB (BNB) $ 556.00 3.38%
solana
Solana (SOL) $ 152.10 4.77%
xrp
XRP (XRP) $ 0.529918 1.99%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.43677 1.65%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.118399 4.06%

Axie Infinity Geliştiricisi Sky Mavis Yatırım Aldı

axie infinity gelistiricisi sky mavis yatirim aldi

NFT oyunları arasında da sıkı bir rekabet yaşanıyor. Bu rekabetteki güçlü oyunculardan biri de Axie Infinity. Popüler bir NFT oyunu olan Axie Infinity’nin arkasında Sky Mavis isimli stüdyo yer alıyor. Son yapılan duyuruya göre Sky Mavis, şirket için yeni bir yatırım aldı.

Konuyla ilgili açıklama şirketin resmi web sitesi üzerinden yapıldı.

Sky Mavis, 152 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Sky Mavis, 152 milyon dolarlık B Serisi fonlama turunu tamamladığını duyurdu. Söz konusu yatırımcı turuna, kripto varlık alım satım platformu FTX ve risk sermayesi fonu Andreessen Horowitz (a16z) gibi önemli yatırımcılar katıldı.

axie infinity gelistiricisi sky mavis yatirim aldi 2

Alınan fon, oyuncular için ekonomik ve finansal özgürlük oluşturmak için kullanılacak. Ek olarak Sky Mavis’in oyun platformunda önemli geliştirmeler yapacağı da biliniyor. Ronin tabanlı merkezi olmayan bir borsanın piyasaya sürülmesi gibi bir plan da var.

Resmi açıklamada yeni yatırım turuyla ilgili şu sözlere yer verildi:

“Bu yeni finansman turu, oyna-kazan devrimini körüklememize, dünyanın dört bir yanından yeni yetenekler getirmemize, beklenen büyüme için altyapımızı ölçeklendirmemize ve oyun geliştiricilerinin NFT özellikli oyunlar oluşturmalarını desteklemek için kendi dağıtım platformlarımızı oluşturmamıza olanak sağlayacak”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala