bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 65,032.42 2.39%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,160.53 7.60%
bnb
BNB (BNB) $ 568.44 2.79%
solana
Solana (SOL) $ 169.88 6.08%
xrp
XRP (XRP) $ 0.615723 1.25%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.393383 4.97%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.124312 5.84%

Avrupalılar, AB’nin Kripto Para Birimlerini Düzenlemesini İstemiyor

avrupalilar abnin kripto para birimlerini duzenlemesini istemiyor

Avrupa Komisyonu, kripto para birimleri için yeni düzenlemeler üzerine çalışırken, bölge sakinleri bu duruma sıcak bakmıyor. Bir ankette fikri sorulan Avrupalılar, düzenlemenin, Avrupa Komisyonu yerine kendilerini yöneten hükümetler tarafından yapılmasını istiyor.

EuroNews’ün yaptığı ankete göre, ilk sırada Yunanistan var. Ankete katılan Yunanistan vatandaşlarının yüzde 51’i düzenlemelerin kendi hükümetleri tarafından yapılması konusunda hemfikir.

AB’nin Kripto Para Birimlerini Düzenlemesini Desteklemiyorlar

Kripto para birimlerinin kimin tarafından düzenlenmesi gerektiğine odaklanılması, Avrupa Birliği’ndeki dijital varlıkların artan popülaritesini de gözler önüne seriyor.

Listenin diğer öne çıkan ülkeleri ise şöyle:

İtalya yüzde 47,
Estonya yüzde 46,
Hollanda yüzde 41,
Almanya yüzde 40,
Letonya yüzde 39,
ve Fransa yüzde 37.

Katılımcıların ortalama yüzde 23’ü, ulusal kripto para birimini oluşturma fikrini destekliyor. Bunun sebebi ülkelerinin parasal açıdan AB’den bağımsızlığı olmasını istemeleri.

Anket, AB sakinlerinin büyük bir kısmının kripto para birimleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığını da gösteriyor. Kripto para birimlerine yatırım söz konusu olduğunda da bilgi eksikliği, şüpheciliği beraberinde getiriyor.

Öte yandan, kripto para birimlerine yatırım yapanlar ise gelecekte yüksek getiri olasılığıyla motive olmuş durumda.

4 – 10 Ağustos tarihleri arasında yapılan ankette; Estonya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Letonya, Litvanya, Hollanda, Polonya, Portekiz ve İspanya olmak üzere toplam 12 AB üyesi ülkeden 31 bin katılımcı fikrini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala