Avrupa Merkez Bankası’ndan Faiz Artışı Sinyali

Avrupa Merkez Bankasindan Faiz Artisi Sinyali

Küresel olarak kritik bir sorun olmayı sürdüren enflasyon, kendisini hemen hemen her yerde hissettiriyor. Bu noktada uzun bir süredir alarma geçmiş olan ekonomik düzenleyiciler, bazı önemli adımlar atarak bu sorunun önüne geçmeyi planlıyorlar. Fed ve Avrupa Birliği Merkez Bankası benzer politikalar izleyerek faiz artırımına giderken, bu adımların ilk meyveleri hissedilemeye başladı. Son yapılan toplantılardan çıkan detaylara göre ise Avrupa Merkez Bankası baş ekonomisti Philip Lane, Aralık ayındaki Yönetim Konseyi toplantısında faiz artırımına gideceğini belirtti.

Avrupa Merkez Bankas’ından Faiz Artışı Sinyali Geldi

Kripto sektöründe oldukça sert dalgalanmalar yaşanıyor. Ancak bu dalgalı atmosfer sadece kriptoya özgü değil. Öyle ki birçok hisse senedi ve şirket oldukça zor dönemlerden geçiyor. Doğal olarak bu durum enflasyon krizini daha da tetiklemiş durumda. Bu konuda aktif olarak çalışmalarını sürdüren Avrupa Merkez Bankası da faiz artırımına devam ediyor.

Konu hakkında yapılan son toplantı raporlarına göre Avrupa Merkez Bankası baş ekonomisti Philip Lane, Yönetim Konseyi’nin faiz artırımına devam edeceğini söylerken şu detaylara yer verdi:

“75 baz gibi oldukça büyük bir faiz artırımı için bir platform artık mevcut değil. Aralık toplantısında önceki adımlar ve politika aktarım sürecindeki  gecikmeler hesaba katılacak”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
315.887,34 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
23.391,89 TL 1,43%
tetherUSDT/TRY
18,63 TL 0,35%
bnbBNB/TRY
5.386,32 TL 1,02%
usd-coinUSDC/TRY
18,63 TL 0,26%
binance-usdBUSD/TRY
18,63 TL 0,31%
xrpXRP/TRY
7,25 TL 1,75%
dogecoinDOGE/TRY
1,93 TL 1,19%
cardanoADA/TRY
5,97 TL 1,43%
matic-networkMATIC/TRY
16,96 TL 1,79%
Bağlantıyı kopyala